Dva gola Ronalda, Juve v prvem delu sezone brez poraza

Serie A 29. Dec 201814:19 > 14:19
Tullio M. Puglia/Getty Images

Nogometaši Juventusa so na tekmi 19. kroga Serie A z 2:1 ugnali Sampdorio in prvi del sezone končali brez poraza.

Juve je povedel že v drugi minuti, ko je Cristiano Ronaldo odlično sprejel podajo Paula Dybale in nato z natančnim strelom matiral nasprotnega vratarja.

Stara dama je bila nato izrazito boljša, a so gostje v 33. minuti po posredovanju VAR-a prišli do enajstmetrovke in izenačenja. Kazenski strel je izkoristil Fabio Quagliarella.

Juve je nato znova pritiskal, trenutek odločitve pa je prišel v 62. minuti, ko je Ekdal v svojem kazenskem prostoru igral z roko, sodnik pa je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Ronaldo, ki je zabil še drugi gol na tekmi. Zanj je bil to že 14. gol v tej sezoni.

V nadaljevanju je delovalo, da Sampdoria ne bo ogrozila vrat Juventusa, a jim je to vendarle uspelo. V 93. minuti je do strela prišel Riccardo Saponara, ki je ugnal domačega vratarja. Izenačenja vendarle ni bilo, saj je sodnik po pregledu posnetka ugotovil, da je šlo za prepovedan položaj.

Juve na lestvici Serie A zanesljivo vodi s 53 točkami in ima pred Napolijem ob tekmi več 12 točk naskoka. Sampdoria je z 29 točkami na petem mestu.