CR7 dvakrat za zgodovinsko zmago Juventusa

Serie A 2. Feb 202014:28 > 14:28
Yifan Ding/Getty Images

Nogometaši Juventusa so v okviru 22. kroga pred domačimi gledalci gladko, s 3:0 ugnali ekipo Fiorentine in na vrhu Serie A vsaj začasno še povečali prednost pred Interjem. Je pa bila danes to že 1600. zmaga stare dame v Serie A.

Juventus je postal prvi ekipa, ki je v Serie A zabeležila 1600. zmag.

Po porazu v prejšnjem krogu proti Napoliju so se tokrat črno-beli dobro odzvali in s 3:0 ugnali vijoličasto zasedbo Fiorentine.

Juventus, ki je imel žogo več v svoji posesti je bil veliko bolj konkreten v napadu. Do prvega zadetka so prišli v 40. minuti, ko je nekdo izmed gostov igral z roko v svojem kazenskem prostoru, enajstmetrovko pa je uspešno realiziral Cristiano Ronaldo.

V 80. minuti je Portugalec z bele pike povišal na 2:0, potem, ko so gostje storili prekršek nad Bentancurjem. Končnih 3:0 je v sodniškem podaljšku po podaji s kota z glavo postavil Matthijs de Ligt.