Derbi Serie A: Roma in Inter remizirala

Serie A 10. Jan 202114:51 > 14:56 0 komentarjev
Francesco Pecoraro/Getty Images

Derbi 17. kroga italijanskega prvenstva sta odigrala Roma in Inter. Tekma na Olimpicu se je končala z rezultatom 2:2.

Rimska volkulja je povedla v 17. minuti, ko je Lorenzo Pellegrini streljal iz 20 metrov in s pomočjo enega od branilcev Interja premagal Samirja Handanovića. Slednji se je ob prejetem zadetku močno razjezil na svoje soigralce, saj je ocenil, da pri pokrivanju nasprotnikov niso dali vsega od sebe.

Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 1:0.

V drugi polčas je ekipa iz Milana krenila zelo odločno. v 56. minuti je po podaji Brozovića gol dosegel Škiniar, le 7 minut kasneje pa je Inter prišel do popolnega preobrata – in to na spektakularen način. V vlogi podajalca je bil ponovno Brozović. Hrvat je podal na desno proti Hakimiju, ki je žogo popeljal proti sredini in nato s slabšo levico močno sprožil in s pomočjo prečke premagal Paua Lopeza.

Izgledalo je, da bodo varovanci Conteja na gostovanju v “večnem mestu” po popolnem preobratu prišli do popolnega izplena, a Rimljani so imeli drugačne načrte.

Roma je 4 minute pred koncem rednega dela tekme prek Mancinija izenačila in se tako na svojem Olimpicu prigrebla do točke.

Na vrhu Serie A je Milan s 40 točkami. Na 2. mestu je njegov mestni rival Inter, ki ima 3 točke manj. Še 3 točke manj ima na 3. mestu Roma, ki je v letošnji sezoni še naprej v igri za najvišja mesta. Prvi favorit za naslov lige je še vedno Juventus, ki na 5. mestu zaostaja za 10 točk, a imajo varovanci Pirla kar 2 tekmi manj od preostale konkurence.

Roma je danes remizirala po treh zaporednih zmagah, Inter pa je še na 2. zaporedni tekmi ostal brez popolnega izplena. Med tednom so modro-črni izgubili proti Sampdorii.