Gattuso le dan po odpovedi že našel novo službo

Nogomet 25. Maj 202117:42 0 komentarjev
Gennaro Gattuso. Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images via Guliver

V ponedeljek se je Napoli odrekel uslugam Gennara Gattusa, le dan kasneje je 43-letni Italijan že našel novega delodajalca. S Fiorentino je podpisal dvoletno pogodbo.

Gennaro Gattuso je moral stadion Diega Armanda Maradone v Neaplju zapustiti po spodrsljaju v zadnjem krogu letošnje sezone Serie A. Napoli je z remijem proti Venezii (1:1) zapravil uvrstitev v Ligo prvakov. Dovolj, da mu je direktor kluba Aurelio De Laurentis razdrl pogodbo.

V Napoliju je zdržal dve sezoni, tudi s Fiorentino pa naj bi podpisal dvoletno pogodbo, poročajo italijanski mediji.

Novico je prvi delil predsednik Fiorentine Rocco Commisso. “Dobrodošel Rino Gatusso,” so vest uradno potrdili tudi iz kluba.

Od Napolija se je poslovil z eno lovoriko, v lanski sezoni je namreč osvojil italijanski pokal. Fiorentina je sicer njegovo sedmo moštvo v trenerski karieri. Predtem je vodil še Sion, Palermo, OFI Crete, Pisa in Milan.

Največji pečat je pustil v Milanu, kjer je kot nogometaš igral kar 13 sezon in dvakrat osvojil tudi Ligo prvakov. Leta 2006 je z Italijo zasedel tudi svetovni nogometni prestol.