Hernandez prinesel zmago in prvo mesto AC Milanu

Serie A 23. Dec 202023:24 0 komentarjev
AC Milan
AC Milan

AC Milan je v 14. kolu Serie A s 3:2 premagal Lazio in na vrhu lestvice prehitel mestnega tekmeca Inter. Zmagoviti gol je v sodnikovem dodatku dosegel Theo Hernandez.

Milan je v vodstvo prišel v 10. minuti. Po podaji s Calhanogluja s kota je bil v skoku najvišji Ante Rebić in zatresel mrežo za 1:0.

Po lepi priložnosti Marušića na drugi strani, je v 15. minuti v kazenskem prostoru z roko igral Patric Gabarron in sodnik je dosodil enajstmetrovko za Milan. Uspešno jo je izvedel Hakan Calhanolgu in Milan je vodil z 2:0. Pepe Reina ni imel možnosti.

V 26. minuti je sodnik Marco di Bello po pregledu posnetka z VAR-om dosodil enajstmetrovko za Lazio. Izvedel jo je Ciro Immobile, ampak Gianluigi Donnarumma je njegov strel mojstrsko ubranil. Na njegovo smolo se je žoga odbila naravnost do Luisa Alberta, ki jo je poslal v gol.

Lazio je do izenačenja prišel v 59. minuti. Žogo je v kazenski prostor poslal Milinković-Savić, akcijo pa je učinkovito zaključil Ciro Immobile.

V zadnjih minutah sta imeli obe ekipi priložnosti za zmagoviti gol, uspelo pa je Milanu. V drugi minuti sodnikovega dodatka je kot izvedel Calhanoglu, na pravem mestu pa se je znašel Theo Hernandez in zadel za končnih 3:2 za AC Milan.

AC Milan je na 14 tekmah zbral 10 zmag in 4 neodločene izide za 34 točk, Inter na drugem mestu pa zaostaja za točko.