Giroud junak Milana, ki se je po 11 letih vrnil na vrh

Nogomet 22. Maj 202222:50 > 23:00 0 komentarjev

Po tem ko sta danes v zadnjem krogu slovenskega in angleškega prvenstva naslov prvaka že osvojila Maribor in Manchester City, je najboljša ekipa letošnje sezone znana tudi v Italiji. Do 19. scudetta so prišli nogometaši Milana, ki so na gostovanju pri Sassuolu slavili s 3:0. Mestnemu tekmecu rdeče-črnih Interju ni pomagala niti zmaga proti Sampdorii (3:0). Slovensko pozornost je sicer plenila sobotna tekma med Empolijem in Atalanto. V korist prvega jo je odločil Leo Štulac, pri klubu iz Bergama pa se je po dolgi odsotnosti na zelenice vrnil Josip Iličić.

Kar 11 let je minilo, odkar so se v rdeče-črnem delu Milana nazadnje veselili prvenstvenega naslova. Varovancem Stefana Piolija je na zadnji tekmi za veliko slavje zadostoval že remi, a rossoneri niso ničesar prepuščali naključju in tudi v zadnjem krogu Serie A v sezoni 2021/22 zanesljivo zmagali. Na gostovanju pri Sassuolu so zmagali s 3:0, kar je bil izid že po prvem polčasu. Junak je postal Olivier Giroud, ki je z dvema goloma tlakoval pot do zmage.

Največjemu rivalu Milančanov, Interju, ki je branil lansko lovoriko, tudi zmaga v 38. krogu doma nad Sampdorio (3:0) ni pomagala na poti do novega slavja. Črno-modri, pri katerih je zadnjo tekmo v celoti branil Samir Handanović, tako ostajajo pri 19 naslovih, s čimer so na drugem mestu večne lestvice izenačeni prav z Milanom. Rekorder ostaja Juventus s 36 lovorikami.

Vid Belec pa je s Salernitano obstal v Serie A. Kljub visokemu porazu s 4:0 proti Udineseju v zadnjem krogu je bilo 31 točk dovolj. Cagliari namreč ni uspel premagati že odpisane Venezie Domna Črnigoja (srečanje se je končalo z 0:0).

Štulac 79.
Petar Stojanović je odigral celo tekmo, Leo Štulac je vstopil v 68. minuti (oba Empoli), Josip Iličić (Atalanta) je igral od 83. minute.

Fiorentina – Juventus 2:0 (1:0)