Šeško držal besedo in prekršil kapetanovo prepoved

Evropa 20. Sep 20249:00 2 komentarja
Benjamin Šeško

Kdor se zadnji smeje, se najslajše smeje. To je nauk včerajšnjega spektakla v ligi prvakov med madridskim Atleticom in nemškim Leipzigom, ki so ga na dramatičen način z 2:1 dobili domači. Rdečim bikom ni pomagal niti gol Benjamina Šeška, ki je s tem uresničil svojo napoved.

“Benjamin naj kar nadaljuje v tem slogu. Seveda pa ne proti meni. Na vseh ostalih tekmah pa naj nadaljuje tako, če so to ‘hat-tricki’, res, naj kar nadaljuje. Na tekmi proti meni pa lahko malce počiva.”

S temi besedami je v šaljivem tonu slovenski kapetan Jan Oblak po tekmi s Kazahstanom za Sportklub napovedal tekmo lige prvakov med madridskim Atleticom in Red Bull Leipzigom, na kateri mu je nasproti stal reprezentančni soigralec Benjamin Šeško.

Premagati svojega vratarja je najlepši občutek

Da svojega kapetana ne bo ubogal, je Šeško kakšno uro in pol kasneje, ko je razveselil številne navijače ter podpisal vsaj sto dresov in posnel še nekajkrat toliko ‘selfijev’, obljubil v pogovoru z novinarji.

“Rekel mi je, naj za vikend zabijem gol, ko bom igral proti njemu, pa ga ne smem. To mi je zelo jasno povedal. Upam, da bom prišel v situacijo, da ga premagam. To je najlepši občutek, kajne, ko lahko premagaš svojega vratarja,” je tedaj razmišljal vzhajajoči zvezdnik svetovnega nogometa.

In že po nekaj minutah fantastičnega dvoboja med Atleticom in Leipzigom je Benjamin Šeško prišel na svoj račun. Jan Oblak je po strelu Opende rešil, kar se je rešiti dalo, a sledil je ‘nebeški skok’ Radečana, ki je žogo pospravil v njegovo mrežo.

To je bil Šeškov tretji gol v ligi prvakov, dva je lani dosegel proti zasedbi Young Boys, toda na koncu tekme se je bolj smejalo Škofjeločanu, ko je v 90. minuti tekme Jose Maria Gimenez poskrbel za popoln preobrat Madridčanov in tri točke na računu Atletica.