Nova evropska blamaža Celja pod vodstvom Alberta Riere (VIDEO)

Nogomet 15. Avg 20245:00 > 23:44 13 komentarjev

Celjani so na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Dublinu po podaljšku izgubili z 1:3 proti Shamrock Rovers in tako izpadli s skupnim izidom 2:3. Nadaljujejo v play-offu kvalifikacij za konferenčno ligo, kar bo zadnja priložnost za evropsko jesen.

Slovenski prvaki so z izjemno bledo predstavo, predvsem v prvem polčasu, zakockali še eno veliko priložnost, da bi si že zagotovili uvrstitev v eno od tekmovanj pod okriljem Uefe. V dvoboj so šli zelo ležerno in si v uvodnih 45 minutah niso priigrali ene zrele priložnost, medtem ko so Irci dvakrat zadeli. Prednost 1:0 s prvega dvoboja je bila hitro izničena.

Prvič z enajstmetrovke, ki jo je zakrivil 20-letni vratar Lovro Štubljar, ki je bil tokrat tragični junak Celja. Pri drugem golu je slabo pokril bližnjo vratnico ob strelu z razdalje.

Celje je dvignil predvsem vstop Žana Karničnika ob polčasu, ki je v 83. minuti tudi lepo zadel za podaljšek, a je v podaljšani igri znova “udaril” mladi vratar, ki mu je žoga ob strelu Joshue Honohana ušla pod telesom.

Gostje so napadali do konca podaljška, najlepšo priložnost pa je v 120. minuti zapravil Armandas Kučys, ki je iz neposredne bližine nastreljal vratarja Leona Pohlsa.

To je nov udarec za španskega trenerja Alberta Riero, ki se je pred dvema tednoma pompozno vrnil v mesto ob Savinji, a po gostovanju v Bratislavi prejel še drugo močno evropsko zaušnico.

Celjani bodo kvalifikacije nadaljevali v konferenčni ligi, za evropsko jesen bodo morali izločiti armenski Pjunik.

Slovenija ima v sklepni fazi kvalifikacij kar tri klube, ob Celju še Olimpijo in Maribor. Prva se bo pomerila z Rijeko, drugi z Djurgardnom.