Sijajna Slovenija in čarovnik Šeško odpihnili Kazahstan (VIDEO)

Nogomet 9. Sep 202422:33 0 komentarjev
Slovenija NZS

Naloga? Suvereno opravljena. Vtis? Izvrsten. Junak? Benjamin Šeško. Slovenska nogometna reprezentanca je pričakovano proti Kazahstanu vknjižila prvo zmago v novi sezoni lige narodov (3:0) in skočila na vrh lestvice B3. Lepo bi bilo, če bi tu tudi ostala. Optimizem slovenske nogometne javnosti po septembrskem ciklusu še narašča.

Liga narodov, skupina B3, 2. krog

Slovenija – Kazahstan 3:0 (2:0)

Šeško 23., 28., 63.

Tekma na že na videz slabi zelenici Stožic se je začela povsem po pričakovanjih. Že od prve minute so Slovenci Kazahstance ‘zaklenili’ na njihovo polovico, na sredini igrišča sta bila zelo aktivna Timi Max Elšnik in Adam Gnezda Čerin, v napadu pa zelo aktiven Benjamin Šeško, ki je v 13. minuti sprožil z razdalje, a meril v Igorja Shatskiyja.

Ampak napadalec Leipziga se je s tem šele ogrel. In ogrel se je za nogometno mojstrovino. V 23. minuti je Radečan žogo sprejel daleč stran od vrat Kazahstana, nato pa švignil mimo prvega, drugega, tretjega nasprotnika ter s prefinjenim lobom premagal izgubljenega Shatskiyja. Gol, ki ga bomo nemudoma shranili v domačo videoteko in predvajali znova, znova in znova. Slovenija 1, Kazahstan 0.

Strelski led je bil tako prebit in Slovenci so se dodobra sprostili. Kmalu pa izvedli novo lepo akcijo, v 28. minuti sta kombinirala Velar in Stojanović, slednji pa je sprožil z roba kazenskega prostora. Njegov poizkus je Shatskiy še odbil, a le na glavo Benjamina Šeška, ki je žogo spravil mimo kazahstanskega vratarja, nato pa jo z neposreden bližine silovito zabil v nasprotnikovo mrežo. Slovenija 2, Kazahstan 0.

V 36. minuti so Slovenci še enkrat zapretili, po prostem strelu s strani Adama Gnezde Čerina je žoga švignila za las preko kazahstanskih vrat. Gostje v prvem polčasu niso niti resneje pogledali proti vratom povratnika po bolezni Jaka Oblaka, kaj šele, da bi ogrozili njegova vrata.

Šeško dopolnil sloviti trojček

Drugi polčas  ni prinesel bistvene spremembe v razmerju moči na igrišču. Je pa tempo igre precej padel. Tako zaradi rezultata kot tudi zaradi vse slabše travnate površine. Kazahstanci so v 57. minuti vendarle vsaj malce zapretili, z roba kazenskega prostora je poizkusil prvi zvezdnik gostov Baktiyor Zainutdinov, a meril v dobro postavljenega Oblaka.

Šest minut kasneje pa znova on. Znova Benjamin Šeško. Erik Janža je odlično podal s prostega strela, žoga je letela po kazenskem prostoru, Shatskiy jo je želel ‘izboksati’, toda pri tem pozabil, da je na igrišču izjemni napadalec Leipziga. Šeško se je dvignil visoko, visoko od tal in žogo z glavo pospravil v kazahstansko mrežo. Slovenija 3, Kazahstan 0.

Benjamin Šeško je postal deveti Slovenec, ki je dosegel reprezentančni ‘hat-trick’ in prvi po Harisu Vučkiću, ki mu je to oktobra 2020 v ligi narodov uspelo proti Moldaviji.

V 69. minuti sta krasno kombinirala še Janža in Timi Max Elšnik, a je novopečenemu članu Crvene zvezde s sijajno obrambo zadetek preprečil Shatskiy. Slovenci so se povsem sprostili in si v 76. minuti po sijajni akciji pripravili še eno lepo priložnost, a je Stojanović v zaključku meril visoko prek gostujočih vrat. V 80. minuti je bil blizu prvenca še Vanja Drkušić, a je njegov strel z glavo na golovi črti ustavil Shatskiy.

V zaključku srečanja je bilo zares izrazito, kako Kekovi varovanci uživajo na zelenici. Še naprej so pripravljali domiselne akcije, predvsem pa tekmo zares mirno pripeljali do konca. Tri točke so na računu, hkrati pa tudi dokaz, da je ta Slovenija brez kakršnega koli dvoma za razred ali dva boljša reprezentanca od Kazahstana.