Šimundža odlično začel pohod proti Ligi prvakov

Nogomet 5. Jul 202222:40 > 22:54 0 komentarjev

Ludogorec si je z dvema poznima zadetkoma v kvalifikacijah za Ligo prvakov zagotovil lepo prednost pred povratnim obračunom s črnogorsko Sutjesko. Ante Šimundža je tako svojo evroposko turnejo na klopi bolgarskega kluba začel z zmago.

Ludogorec je na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov premagal črnogorskega prvaka Sutjesko z 2:0. Povratna tekma je čez teden dni v Črni gori, zadetka za bolgarski klub pa sta dosegla Alex Santana in Matias Tissera.

Ludogorec je bil favorit, a se to pred odmorom nikakor ni uresničilo, čeprav je bila posest žoge povsem naklonjena Razgradčanom. Vodja v napadu domačih Kiril Despodov je ostal na klopi. Vendar sta Santana in Tissera ob koncu drugega polčasa dosegla vsak po en zadetek in slovenskemu trenerju na klopi Ludogorca olajšala pot v nekdanjo jugoslovansko republiko.

Prvi polčas ni ponudil veliko nogometnih užitkov. Tudi drugi polčas se je začel s pritiskom bolgarskih prvakov, a do zadetka ni prišlo. Gostitelji so nadzorovali žogo na sredini igrišča, zadetek pa je padel šele v zadnji četrtini tekme.

Ludogorec je z ogromno sreče povedel v 74. minuti. Cauley Oliveira je podal iz kota, Alex Santana je bil na pravem mestu ob pravem času, žogo je zlahka poslal v mrežo za 1:0.

V 91. minuti je Ludogorec zadel še drugič. Končnih 2:0 je postavil Tissera.