Skomina potrdil: sodniki na derbiju oškodovali Maribor

Nogomet 24. Sep 20248:03 24 komentarjev

Štajerski derbi pred slabim tednom dni, ko sta se na zaostali tekmi 2. kroga Prve lige Telemach udarila Celje in Maribor, je v tabor grofov prinesel veliko veselja. Celjani so dvoboj dobili z 2:1, a kdo ve, kako bi se tekma končala, če bi imele vijolice že v 10. minuti tekme na voljo enajstmetrovko. Da bi jo zaradi igre z roko Damjana Vukliševića morale izvajati, je prepričan tudi Damir Skomina.

Zadnji štajerski derbi med Celjem in Mariborom je v slovenski nogometni javnosti dvigoval veliko prahu. Jasno, tudi zaradi mojstrovine Svita Sešlarja, s katero je nekdanji nogometaš Olimpije odločil dvoboj dveh resnih kandidatov za državni naslov, a veliko debat se je vrtelo tudi okrog sojenja Mateja Juga, ki je po mnenju Mariborčanov na tekmi močno oškodoval njihovo ekipo.

Trener Ante Šimundža je prvi polčas dvoboja označil kar kot ‘masaker’, vijolice pa sta še posebej zmotili situaciji iz 10. in 13. minute, ko naj bi bili oškodovani za enajstmetrovki. V prvi situaciji je po strelu Jana Repasa žoga branilca Celja Damjana Vukliševića zadela v roko, v drugi je Mario Kvesić v kazenskem prostoru povlekel Žigo Repasa. Kakšna je sodba sodniškega strokovnjaka oddaje Pod prečko Damirja Skomine?

Damir Skomina
Damir Skomina Foto: Uroš Skaza

Morebitna igra z roko Damjana Vukliševića: “Imamo zadnja navodila, ki so bolj stroga, ko gre za strele proti vratom. Moje mnenje, pa tudi mnenje mednarodnih in bivših mednarodnih sodnikov, ki sem jim poslal situacijo, je, da je to kazenski udarec oziroma intervencija VAR-a. Zakaj? Zaradi teh novih navodil. Tudi nogometni svet pričakuje kazenski udarec. Zanj potrebujemo precej manj razlage kot za to, zakaj to ni kazenski udarec. To, kar gre proti vratom, bo odslej bolj kaznovano.”

Morebiten prekršek Maria Kvesića nad Janom Repasom: “Zadeva je prekratkotrajna, tudi nova revizija pravil pa pravi, da kadar je žoga tako nad dogodkom … Moja ocena je, da se igra naprej. Tudi Repas takoj, ko začuti kontakt, poizkuša malce izkoristiti. Se morajo pa trenerji pogovoriti z igralci, zakaj prevzemajo takšno tveganje.”

V sodniškem pogledu oddaje Pod prečko je sicer Skomina opozoril tudi na napako Mateja Juga, ko je ta nekaj dni kasneje sodil dvoboj med Koprom in Muro. Na tem dvoboju si je zelo nevaren start, celo na meji rdečega kartona, privoščil Fran Tomek, ki pa je ostal popolnoma nekaznovan. Ko je govora o izključitvi Ahmeda Sidibeja, je ta posledica več zaporednih prekrškov, nevarno je na tej tekmi živel tudi Edin Julardžija.