Slovenci strli žilave Latvijce

Nogomet 29. Jan 202118:47 > 18:51 0 komentarjev
futsal reprezentanca
NZS.si

Slovenska reprezentanca v futsalu je odigrala drugo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo in na gostovanju premagala Latvijo z 1:0.

Favorizirana slovenska reprezentanca je v Jelgavi od prve minute prevladovala, veliko streljala, v 7. minuti je Matej Fideršek zadel vratnico, Latvija pa je bila stisnjena v obrambo. To je prvi prebil Kristjan Čujec, ki je v polno zadel v 10. minuti. Slovenija je imela tudi v naslednjih minutah kar nekaj priložnosti, vendar so v prvem polčasu Latvijci blokirali kar 9 strelov, vratar Bondars pa je ubranil osem strelov.

Drugi polčas se je začel na podoben način in v 24. minuti je Fideršek še drugič zadel okvir vrat. Slovenija je še naprej igrala napadalno (skupno število poskusov 46:14, streli v okvir vrat 16:6), vendar se izid ni več spremenil in Slovenija se je veselila druge zmage v teh kvalifikacijah.

V TOREK PROTI ŠPANCEM

Slovensko reprezentanco čaka v torek gostovanje v Madridu, kjer se bo pomerila s špansko reprezentanco, ki danes ni odigrala tekme proti Švici, saj je bila ta prestavljena zaradi koronavirusa v švicarski ekipi. Tudi Španci so imeli s COVID-om precej težav, saj so morali zaradi okužb v zadnjem trenutku vpoklicati devet novih igralcev, ostali pa so tudi brez selektorja Fedeja Vidala.