So bili Hrvati grdo oškodovani? (VIDEO)

Liga narodov 16. Okt 202410:45 0 komentarjev

Torkov obračun Poljske in Hrvaške v okviru skupine A4 v ligi narodov se je končal brez zmagovalca (3:3). Toda bolj kot rezultat iz Varšave pri naših južnih sosedih odmeva odločitev glavnega sodnika Alejandra Hernandeza Hernandeza.

Pri rezultatu 3:3 – Hrvati so po zgodnjem zaostanku že do 26. minute povedli s 3:1, a so Poljaki v drugem polčasu izenačili – je za situacijo, ki na Hrvaškem tudi dan po tekmi dviguje veliko prahu, poskrbel glavni sodnik Alejandro Hernandez Hernandez. Hrvaški krilni vezist Ivan Perišić je svojemu vratarju Dominiku Livakoviću s strani poslal težko podajo nazaj precej izven kazenskega prostora.

Toda vratar Fenerbahčeja je dobro spremljal akcijo in bil prvi pri žogi. Zanjo se je boril tudi poljski napadalec Robert Lewandowski. Čeprav je bilo jasno, da bo Hrvat pri njej prej kot član Barcelone, pa je vseeno prišlo do trčenja.

Livaković je po izbiti žogi z nogometnim čevljem v golenico udaril Lewandowskega in po mnenju Hernandeza Hernandeza to storil na nedovoljeni način, zato mu je pokazal neposredni rdeči karton.

Hrvati so bili nad odločitvijo sodnika šokirani, Livaković se ni mogel sprijazniti z rdečim kartonom, a je na koncu ves začuden vendarle zapustil zelenico. Za povrh je bil zaradi domnevnega prekrška na družbenih omrežjih deležen še groženj s smrtjo s strani poljskih navijačev.

Po štirih odigranih tekmah v skupinah A4 je sicer vodilna Portugalska z desetimi točkami, sledi Hrvaška s sedmi, Poljska ima štiri, zadnja Škotska pa eno točko. Novembra bodo Hrvati najprej gostovali na Otoku, nato pa v Split prihaja Portugalska s Cristianom Ronaldom.

Kako vam je všeč N1? Kaj bi izboljšali?

Dragi bralci in bralke, pomagajte nam izboljšati N1. Kaj pogrešate, kaj vam je všeč, česa ne marate? Pripravili smo kratko anketo o zadovoljstvu bralcev, reševanje traja približno pet minut, anketa pa je anonimna. Povezava do ankete: https://n1slovenija.1ka.si/raziskava-branosti