Solze žalosti na Hrvaškem: Zelo boli in bolelo bo še dolgo

Euro2024 25. Jun 20248:35 5 komentarjev

Da nogomet včasih piše zelo krute zgodbe, so v ponedeljek na evropskem prvenstvu v Nemčiji spoznali tudi Hrvati. Njihova reprezentanca je bila na pragu velike zmage proti Italiji, a ji je načrte prekrižal Mattia Zaccagni, ki je v osmi minuti sodnikovega dodatka postavil končni izid 1:1.

Našim sosedom se je primeril na las podoben scenarij kot minuli četrtek igralcem selektorja Matjaža Keka, ki so v izdihljajih druge tekme na Euru ostali brez odmevne zmage proti Srbiji. A če upanje Slovencev na uvrstitev v izločilne boje še ni usahnilo, saj jih drevi čaka še obračun z Angleži, so možnosti Hrvaške, da zaigra v osmini finala le še teoretične.

“Od pravljice do nočne more,” so tekmo komentirali mediji na Hrvaškem, podobno pa so si bržkone mislili tudi v taboru ognjenih. Šok je bil še toliko večji, saj so selektor Zlatko Dalić in njegovi nogometaši v zadnjih letih z drugim in tretjim mestom na mundialih v Rusiji ter Katarju spisali neverjetne zgodbe, v Nemčijo pa odpotovali izjemno samozavestni.

“Zelo boli in bolelo bo še dolgo. Ni lahko, a nogomet ti včasih da in včasih vzame. Znali smo uživati v zmagah, zdaj zdaj pa se moramo spopasti tudi s težjimi trenutki. Krivda je izključno moja, da nismo napredovali iz skupine. Igralce lahko le pohvalim za trud v zadnjem mesecu. Ni se nam izšlo,« razočaranja ni skrival hrvaški selektor, sicer močno začuden zaradi osemminutnega sodnikovega dodatka.

»Zagotovo je sodnik vplival na tekmo. Ne vem, kje je našel osem minut. A že zadnjih pet let govorim, da smo za ostale majhna reprezentanca in da se borimo sami. A to je tako, kot če bi govoril vetru. Izpadem smešen. Ne more biti osem minut dodatka. Zaradi česa? Prekrškov, prekinitev?« je dodal Dalić.

Remi je močno potrl kapetana in strelca edinega zadetka za Hrvaško Luko Modrića. Nogometni veteran in legenda madridskega Reala je bil izbran celo za najboljšega posameznika tekme, a solz zaradi neuspeha ni mogel skriti.

“Ne vem, kaj naj vam rečem. Nogomet je včasih zelo krut in to se je danes pokazalo. Je, kar je. Ne vem, kje je sodnik našel osem minut, da podaljša tekmo. Prejetega gola si nismo zaslužili. Vedeli smo, da imamo za sabo navijače, za kar se jim zahvaljujem. Žal nam je, ker nismo zmagali in se uvrstili naprej. Teoretično sicer še imamo možnosti, a doslej se nam nič ni sestavilo. Včasih ti preprosto ni usojeno. Bomo videli, a zdaj ni čas, da bi govorili o tem,” je povedal 38-letnik.