La Furia Roja razblinila nemške upe (VIDEO)

Euro2024 5. Jul 202417:00 > 20:57 3 komentarji

Nogometaši Španije so prvi polfinalisti evropskega prvenstva, potem ko so v četrtfinalu so z 2:1 po podaljšku ugnali gostiteljico Nemčijo.

Četrtfinalne boje na EP sta začela gostiteljica Nemčija in Španija. Njun obračun so številni ljubitelji nogometa označili kot finale pred finalom. Ekipi imata po tri naslove evropskih prvakov in sta v tem pogledu najuspešnejši, a bo v lovu na morebitno četrto lovoriko ostala le še Španija.

Nemčija je v osmini finala izločila slovenskega nasprotnika v skupini Dansko z 2:0, Španci so bili zanesljivo s 4:1 boljši do Gruzije.

Za Španijo je danes prvi zadel Dani Olmo (51.), izenačil je Florian Wirtz v 89. minuti, v podaljšku pa je v 119. minuti zmago Španiji zagotovil Mikel Merino.

Španija - Nemčija 2:1