Rezervist Messi z dvema goloma Barco popeljal do zmage

La liga 7. Nov 202018:15 > 18:18
Lionel Messi
Alex Caparros/Getty Images

Po štirih ligaških tekmah brez zmage se je Barcelona vrnila na zmagovita pota. Betis je premagala s 5:2, dva zadetka je dosegel Lionel Messi.

Lionel Messi je srečanje začel na klopi, v njegovi odsotnosti pa je bil izid po 45 minutah 1:1.

Barca je povedla v 27. minuti z zadetkom Dembeleja. Nekaj minut kasneje je sodnik dosodil enajstmetrovko, v Messijevi odsotnosti jo je izvedel Griezmann, vendar je njegov poskus vratar Bravo ubranil. V sodnikovem dodatku je Betis izenačil, strelec je bil Sanabria.

Messi je v igro vstopil na začetku drugega polčasa, dobre tri minute kasneje pa je Barcelona znova vodila, v polno je zadel Griezmann. V 60. minuti je po igri z roko na golovi črti Mandi dobil rdeč karton, sodnik pa je seveda dosodil tudi enajstmetrovko. Zanesljivi izvajalec je bil Messi, to pa je bil že njegov peti letošnji gol z 11 metrov. V 73. minuti je zaostanek Betisa na 2:3 znižal Loren, vendar je Messi v 82. minuti po fantastični podaji Roberta s peto dosegel še svoj drugi gol – to je bil celo njegov prvi iz igre v tej sezoni! Končni izid 5:2 je v 90. minuti postavil Pedri.

Barcelona je po prvi zmagi po mesecu dni na 8. mestu, Betis pa ostaja mesto pred njo, vendar z dvema odigranima tekmama več.