Oblak vse bližje Zamori, Mbappe pa Pichichiju

La liga 16. Maj 20257:31 > 18. Maj 2025 22:09 0 komentarjev
Jan Oblak
Foto: Reuters via Guliver

Slovenski vratar Jan Oblak je naredil nov korak k osvojitvi šeste nagrade Zamora za najboljšega vratarja la lige, s katero bi prehitel Antonia Ramalletsa in Victorja Valdesa ter postal najboljši vratar v zgodovini španskega prvenstva.

V predzadnjem krogu je njegov Atletico Madrid premagal Betis s 4:1, Real Madrid Thibauta Courtoisa, s katerim Ločan bije boj za Zamoro, pa je v Sevilli slavil z 2:0.

Oblak si lahko nagrado najlažje zagotovi s tem, da v zadnjem krogu naslednji teden sploh ne bi stopil med vratnici, saj ima trenutno boljši količnik kot čuvaj mreže Real Madrida, ob tem, da je odigral vsaj 28 tekem po 60 minut, kolikor je pogoj za sodelovanje pri nagradi Zamora.

Real Madrid, ki je v sezono vstopil kot evropski in španski prvak, na koncu pa ostal brez ene same lovorike, bo na koncu očitno vendarle dobil nagrado. Njihova glavna okrepitev pred sezono, francoski napadalec Kylian Mbappe, bo prvi strelec la lige in bo tako prejel nagrado Pichichi.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!