Šporar preprečil blamažo, v Avstriji blesti neznani Slovenec

Nogomet 26. Avg 202419:43 0 komentarjev
Andraž Šporar

Minuli konec tedna so nase v evropskih ligah opozorili številni slovenski nogometaši. A nihče bolj kot širši javnosti povsem neznani Erik Kojzek. 18-letnik je z dvema goloma avstrijskemu Wolfsbergerju prinesel zmago proti Grazerju, pri naših severnih sosedih je ta konec tedna gol dosegel tudi Tomi Horvat. V Grčiji je Andraž Šporar 'pet pred dvanajsto' priigral zmago Panathinaikosu.

Če še niste slišali za Erika Kojzeka, vam tega nihče ne more zameriti. Je pa očitno še kako prav in dobro, da ga spoznamo. 18-letni Korošec namreč na začetku sezone blesti v avstrijski ligi, kjer brani barve tamkajšnjega prvoligaša Wolfsbergerja. Član slednjega je že od otroštva oziroma od leta 2018.

Potem ko je na uvodu v novo tekmovalno obdobje dvakrat zadel v pokalu, je Kozjek minuli konec tedna proti Grazerju zablestel še v avstrijski Bundesligi. Mladi Slovenec je v igro vstopil v drugem polčasu, v nadaljevanju pa ob zmagi s 4:2 dvakrat stresel mrežo nasprotnika. Sofascore mu je za predstavo podelil oceno 8,4, s čimer je najbolje ocenjeni slovenski nogometaš, ki se je ta konec tedna predstavil na zelenicah močnejših tujih lig.

Pogovor z Kojzekom v oddaji Pod prečko:

Ko je govora o Slovencih, ki so se minuli konec tedna vpisali med strelce, je to v Avstriji uspelo tudi Tomiju Horvatu, ki ga z graškim Sturmom kmalu čaka tudi dokazovanje v elitni ligi prvakov, tokrat pa je zadel ob domači zmagi proti Aaltachu (2:1). Strelski post je na Madžarskem prekinil tudi Nejc Gradišar, ki je zadel ob remiju svojega Fehervarja z Nyiregyhazao (3:3).

Prvič v sezoni pa se je med strelce vpisal tudi Andraž Šporar. In to v kakšnem trenutku. Njegov Panathinaikos se je v grškem prvenstvu na svojem igrišču še kako mučil s skromnim Levadiakosom, nato pa je v peti minuti sodniškega dodatka tekme Ljubljančan vendarle poskrbel, da so tri točke ostale doma.

Kot napovedano, bo slovenski selektor Matjaž Kek svoj seznam nogometašev za septembrski ciklus lige narodov, razkril v petek, 30. avgusta.