Srečko Katanec napravil korak proti mundialu (VIDEO)

Nogomet 6. Sep 20247:00 0 komentarjev

Uzbekistan, ki ga vodi slovenski selektor Srečko Katanec, je v Taškentu z zmago z 1:0 proti Severni Koreji odprl tretji krog azijskih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu 2026.

Zmago je Uzbekistanu v 20. minuti priboril Jalolidin Mašaripov, ki je lepo kombiniral s Šerzodom Nasruloevom in zadel za 1:0.

Gostje iz Koreje so imeli v 40. minuti priložnost, da izid izenačijo, a je domače z ubranjeno enajstmetrovko rešil vratar Utkir Jusupov.

Naslednji tekmec Katančeve četo bo v torek ob 16. uri Kirgizistan, nato pa se bodo kvalifikacije nadaljevale oktobra.

Uzbekistan je na zadnji petih tekmah štirikrat zmagal in le enkrat remiziral. Zadnji poraz sega v četrtfinale azijskega pokala, ko je Uzbekistan po streljanju enajstmetrovk klonil proti kasnejšemu zmagovalcu turnirja Katarju.