Strelska renesansa ‘pozabljenih’ reprezentantov

Nogomet 22. Okt 202417:40 0 komentarjev
Luka Zahović

Medtem ko se je kar nekaj prvokategornikov slovenske nogometne reprezentance znašlo v strelski krizi, so zablesteli nekateri nogometaši, ki so bili v zadnjem obdobju izven seznama slovenske reprezentance. Za kom vse je uspešen nogometni konec tedna?

Benjamin Šeško, Andraž Šporar, Blaž Kramer, Žan Vipotnik in Žan Celar. To so bili napadalci na oktobrskem reprezentančnem seznamu selektorja Matjaža Keka.

Toda minuli konec tedna sta bili na nogometnih zelenicah v ospredju, kar se napadalcev tiče, dve povsem drugi imeni. Obema je skupno to, da sta nekdaj nosila dres Maribora in da že nekaj časa nista v slovenski izbrani vrsti. Luka Zahović je bil sicer poleti med kandidati za odhod na Euro 2024, a naposled ni našel svojega mesta na seznamu šestindvajseterice. Po poletni menjavi kluba, ko je na Poljskem Pogon zamenjal za Gornik, pa se je Mariborčanu dodobra odprlo.

28-letnik je bil glavni junak svojega moštva ob zmagi proti zasedbi Stal Mielec, Zahović se je namreč podpisal pod gol in asistenco. Ob zmagi s 3:1 je asistenco prispeval tudi slovenski reprezentant Erik Janža.

Izjemno pa je v zadnjem obdobju razpoložen Robert Berić. Posavec je v dresu kitajskega Changchun Yataija v sijajnem strelskem nizu, v polno je meril na štirih tekmah zapored, tokrat pa se je ob zmagi s 4:0 proti zasedbi West Coast podpisal pod dva gola in asistenco.

Konec tedna je bil zelo uspešen tudi za Žana Kolmaniča, ki mu je v dresu ameriškega Austina uspel zares svojevrsten podvig. Potem ko je v igro vstopil globoko v drugem polčasu je v zaključku tekme prispeval dve asistenci za preobrat svoje ekipe proti ekipi Colorado Rapids. Austin je zaostanek z 1:2 spremenil v zmago s 3:2.

Sofascore

Že današnji večer pa bo znova zanimiv z vidika slovenske reprezentance. Timi Max Elšnik bo s Crveno zvezdo gostoval pri Monacu (18.45, SK 1), Vanja Drkušić je zaradi poškodbe ostal v Beogradu. Bo pa na delu znova Kenan Bajrić, ki s Slovanom iz Bratislave gostuje pri Gironi.