Tekma, kakršno enostavno moraš zmagati, a Celje je ni

Evropa 24. Jul 202422:14 0 komentarjev
NK Celje

Nogometaši Celja so na prvi tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo prvakov na stadionu Z'Dežele remizirali s Slovanom iz Bratislave (1:1). Izid je glede na videno absolutno bolj po godu gostom, ki so se najprej otresli šoka po prejetem golu že v sedmi minuti, nato pa še 'preživeli' kar 60 minut igre z igralcem manj. Grofje so zapravljali priložnost za priložnostjo, grenak priokus vsekakor ostaja, a upanje na napredovanje je vendarle še živo.

NK Celje – NK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Bobičanec 7.; Strelec 11.

Potem ko so z odliko opravili delo proti nekonkurenčni estonski Flori, je Celjane v drugem krogu kvalifikacij za ligo prvakov čakal pravi evropski test, ki bo pokazal, v kolikšni meri so visokoleteče ambicije grofov, ti ne bežijo niti od misli o igranju v ligi prvakov, tudi realne.

Uvodni dvoboj s Slovanom se je pred približno 4.300 gledalci na stadionu Z’Dežele za Celjane začel sanjsko. Izredno nerodni gostujoči vratar Dominik Takač je najprej z nevarno igro ustavil borbenega Armandasa Kučysa, žogo pa si je na 20 metrov od vrat ob odsotnosti kapetana Denisa Popovića nastavil Luka Bobičanec. 4.500 duš na celjskem stadionu je pričakovalo strel čez živi zid, a nekdanji nogometaš Mure je imel drugačen načrt. Žogo je udaril pod živim zidom in presenetil znova zaspanega Takača.

Celjani so imeli v naslednjih minutah kar nekaj obetavnih situacij, da bi še ogrozili vrata Slovana, nato pa v 11. minuti doživeli hladen tuš. Nogometaši Slovana so se sprehodili skozi prepustno zvezno vrsto Celja, nato pa vnovčili individualno kvaliteto podajalca Vladimirja Weissa, ki je asistiral s peto, in golgeterski instinkt slovaškega reprezentanta Davida Strelca, ki je ob bližnji vratnici premagal Lovra Štubljarja.

Tekma se je nato umirila, novo prelomnico pa je prinesla 31. minuta. Na sredini igrišča je vezist Slovana Kyriakos Savvidis z drsečim startom zrušil Tamarja Svetlina. Start Grka se ni zdel nič posebnega, toda zanj je prejel rumeni karton. Počasni posnetek pa je razkril, da je Savvidis grdo s podplatom zadel vezista grofov in po ogledu VAR-a je angleški sodnik Darren England nogometaša gostov izključil.

Številčno premoč so Celjani kronali v 39. minuti. Branilci Slovana so žog slabo izbili, z volejem je sprožil Jošt Pišek. Vratar Takač je strel novinca v majici grofov odbil, a je žogo pred vrati v slovaško mrežo potisnil Aljoša Matko. Na smolo slovenskih državnih prvakov je bil pred tem Belokranjec v prepovedanem položaju. V izdihljajih polčasa je obetavno Maria Kvesića, ki je sredi polčasa zamenjal poškodovanega Svetlina, v ogenj poslal Bobičanec, a nekdanji nogometaš Olimpije žoge ni uspel udariti proti vratom Slovana. Po kotu je z zadnjim udarcem prvega dela z glavo prek gola Takača meril David Zec.

Zmanjkala tako zadnja podaja kot boljši zaključek

V drugem polčasu se je deseterica Slovana pomaknila pred svoj kazenski prostor, Celjani pa so le poredkoma prebijali gostujoči zid. To jim je uspelo v 59. minuti, ko sta v situaciji dva na ena proti vratom Takača stekla Armandas Kučys in Luka Menalo, a je Litovec preslabo podal proti nekdanjemu nogometašu Olimpije.

Ob pomanjkanju idej v kreaciji napadov je celjska publika začela pogrešati Denisa Popovića, ki se je v dani situaciji zdel kot idealna osvežitev za sredino igrišča. Bolj kot da bi si Celjani ustvarjali priložnosti, so se zapletali Slovaki, a grofje tega niso znali izkoristiti.

NK Celje

Trener Celja Damir Krznar je v zadnjih 20 minutah na igrišče vendarle poslal dva svoja velika aduta iz rokava Denisa Popovića in Rolanda Aaronsa. Nekaj minut kasneje se je slovaška mreža spet zatresla. Razigrani Jošt Pišek, ki je nocoj dokazal, da bo prehod iz Domžal na višji celjski nivo očitno zanj ‘mačji kašelj’, je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora premagal Takača, a je bil v poteku akcije za las v prepovedanem položaju Aljaž Krefl.

Slovan je nato povsem ‘ubil’ tekmo, tudi Celjani pa so zaman iskali ideje, kako priti do priložnosti. To se je vendarle spremenilo v 85. minuti, ko je Bobičanec v ogenj poslal Popovića, ta je žogo sijajno zavrnil Kučysu, a slednji s šestih metrov ni uspel premagati dobro postavljenega Takača. Le dve minuti kasneje, skorajda identična situacija. Sijajno je podal Bobičanec, še bolje pred gol žogo poslal rezervist Ivan Brnić, tokrat pa je veliko priložnost zapravil še en rezervist Edmilson.

V sodniškem dodatku je z glavo poizkusil še Damjan Vuklišević, a je tudi to v drugem polčasu sijajni Takač ubranil. Pod potegnjeno črto so Celjani iz tekme izvlekli bistveno, bistveno manj, kot bi lahko. Slovan je bil nocoj zrel za (visok) poraz, domov pa nosi zanje glede na videno izvrsten rezultat (1:1). Pozitive? Celjani nocoj v ničemer niso bili slabši od nasprotnika, in če bo tako tudi v Bratislavi, potem se lahko nadejajo napredovanja v naslednji krog.