Maribor že v prvem polčasu zlahka odpravil Bravo

Po krajšem premoru se nadaljuje slovenska nogometna Prva liga Telemach. Maribor je v Ljudskem vrtu s 3:0 premagal Bravo. V prvi torkovi tekmi 18. kroga sta se Gorica in sežanski Tabor razšla z remijem 1:1. Derbi kroga bo v četrtek, ko se bosta v Stožicah pomerila vodilna Olimpija in Celje.

Maribor je v večerni torkovi tekmi v prvem polčasu navdušil in proti Bravu v Ljudskem vrtu že po 15 minutah vodil z 2:0, po prvem polčasu pa s 3:0. Dvakrat je zadel Žan Vipotnik, enkrat pa Jan Repas. Svoje priložnosti so imeli tudi gostje – okvir vrat sta stresla Tamar Svetlin in David Flakus Bosilj -, ki pa vrat Mariborčanov niso znali zadeti. V drugem polčasu, ko je pri domačih v zaključku zaigral tudi Josip Iličić, ki je okreval po poškodbi, se gostje niso znali vrniti in tri točke so zasluženo ostale doma.

Drugi gol Žana Vipotnika:

Pomemben obračun za obstanek brez zmagovalca

Uvodni obračun 18. kroga med predzadnjeuvrščenimi Goričani in zadnjimi Sežančani se je končal z remijem. V ne posebej atraktivni tekmi je goste že v sedmi minuti s krasnim zadetekom z roba kazenskega prostora popeljal Žiga Ovsenek. Manj razburljivo je bilo nadaljevanje, ki je postreglo z le malo priložnostmi. Je bilo pa zato teh nekaj več v drugem delu, ko so domači tudi izenačili. V 52. minuti je za mojstrovino poskrbel Luka Vekić in postavil končni izid 1:1.

Če se želiš boriti za Evropo, sosede enostavno moraš premagati

Lokalni obračun Domžal in Radomelj bo dal odgovor na to, ali se lahko Domžale pred zimo preselijo v območje boja za Evropo in ali lahko mlinarji v tej sezoni razmišljajo še o čem drugem kot o boju za obstanek. Na petih obračunih od vrnitve mlinarjev v prvo ligo sicer “manjši” sosedje še nikoli niso premagali rumene družine, trenutek, da se to spremeni, pa bi bil z njihovega vidika več kot dobrodošel, saj rumeno-črni zmage ne poznajo že vse od julija. Varovanci Simona Rožmana so prepričani, da bo tako ostalo tudi po 18. krogu.

Pri Radomljanih bo tokrat manjkal kaznovani Vicko Ševelj, pri Domžalčanih pa Benjamin Markuš in Christian Schoissengeyr.

Mlinarji

Kdo lahko vsaj malo diha za vrat Olimpiji?

Na koprski Bonifiki nas čaka izjemno zanimiv obračun Kopra in Mure. Ti so v zadnjem obdobju vselej prave nogometne poslastice, v tokratnega pa v boljši formi zagotovo prihajajo črno-beli, ki so edini v obdobju med septembrskim in novembrskim reprezentančnim premorom držali nor tempo zbiranja točk, ki ga je narekovala Olimpija (16 točk na sedmih tekmah). Kanarčki so na zadnjih petih tekmah ostali brez zmage in zdrsnili na četrto mesto lestvice. Z zmago v tem krogu bi lahko pridobili marsikaj …

Koper bo točke iskal brez kaznovanih Žana Benedičiča in Nikole Krajinovića. Pri Muri ni kaznovanih nogometašev, optimizem v ekipo vnaša tudi vrnitev dlje časa odsotnega Nikole Petkovića.

Če zmagajo tudi to, potem jih bo res težko ujeti

Olimpija ima takoj po vrnitvi prvoligaškega nogometa sijajno priložnost, da še dodatno potrdi status najbolj dominantne ekipe letošnje sezone Prve lige Telemach. V Stožice namreč prihajajo drugouvrščeni Celjani, ki si nadvse želijo pred zimskim premorom zmanjšati zaostanek za zmaji in v nogometni pomladi ambiciozno napasti prvo mesto na lestvici. A za zdaj nič ne kaže na to, da bi zeleno-beli kazali kakšne znake šibkosti, verjamemo pa, da bo spopad dveh najmočnejših “petelinov” letošnje slovenske nogometne sezone težko pričakovana poslastica.

Olimpija bo tokrat še kako pogrešala najpomembnejši člen svoje zgodbe o uspehu te sezone. Kaznovan je namreč trener Albert Riera, ki ga tako ne bo na klopi zmajev.