Nemčija v drugem polčasu strla odpor Dancev (VIDEO)

Euro2024 29. Jun 202420:00 > 23:22 1 komentar

Nemška nogometna reprezentanca se je uvrstila v četrtfinale domačega evropskega prvenstva, potem ko je v osmini finala v Dortmundu premagala Dansko z 2:0 (0:0). Nemčija se bo v četrtfinalu, ki bo 5. julija v Stuttgartu, pomerila z zmagovalko nedeljskega obračuna med Španijo in Gruzijo v Gelsenkirchnu.

Po Švici, ki je na današnjem prvem dvoboju osmine finala v Berlinu premagala Italijo z 2:0, se je v četrtfinale uvrstila še gostiteljica letošnjega evropskega prvenstva v Nemčiji. Trikratni evropski prvaki v letih 1972, 1980 in 1996 ter štirikratni svetovni v letih 1954, 1974, 1990 in 2014 so v Dortmundu v drugem polčasu strli odpor Dancev in zmagali z goloma Kaia Havertza z 11-metrovke v 53. in Jamala Musiale v 68. minuti.

V prvem polčasu je bila tekma za 25 minut prekinjena zaradi nevihte, ki se je razbesnela nad Dortmundom.

Nemci so prvi gol dosegli že v četrti minuti, a je angleški glavni sodnik Michael Oliver zadetek Nica Schlotterbecka z glavo po posredovanju Vara razveljavil zaradi njegovega predhodnega prekrška.

Tri minute kasneje je bilo dvakrat vroče pred danskimi vrati, obakrat se je izkazal vratar Kasper Schmeichel. Najprej po “projektilu” Joshue Kimmicha z 20 metrov, nato pa je po kotu zaustavil še Schlotterbeckov strel z glavo.

V 11. minuti je zagrozil Havertz, a je bil Schmeichel po voleju nemškega napadalca znova na pravem mestu.

V uvodnem delu tekme podrejeni Danci so v nadaljevanju le vzpostavili ravnotežje na zelenici. Prvič so zagrozili v 21. minuti, strel Christiana Eriksena pa je blokiral Antonio Rudiger. Tri minute kasneje je Joakim Maehle po kombinirani akciji streljal mimo leve vratnice do tedaj povsem nezaposlenega domačega vratarja Manuela Neuerja, v 30. minuti pa je Eriksen – po prostem strelu z roba kazenskega prostora – zadel živi zid Nemcev.

Nemčija - Danska

V 36. minuti je bila tekma prekinjena zaradi nevihtnega oblaka nad Dortmundom. Po 25-minutni prekinitvi so bili v končnici prve polovice tekme nevarnejši Danci, ki so v sodnikovem podaljšku izpeljali obetaven nasprotni napad, zaključni strel Rasmusa Hojlunda pa je z bravurozno obrambo zaustavil Neuer.

Druga polovica se je šokantno začela za Nemce, po dolgi akciji in pravem “fliperju” v njihovem kazenskem prostoru je Joachim Andersen v 48. minuti dosegel gol, a ga je Oliver po posredovanju Vara razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Le tri minute kasneje je nesojeni strelec danskega vodilnega gola postal tragičen junak. Znova se je v celotno zadevo vmešal Var, po posredovanju svojega video-asistenčnega sodnika Stuarta Attwella je Oliver zaradi Andersenove igre z roko v kazenskem prostoru pokazal na 11-metrovko, Havertz pa je z natančnim strelom v levi spodnji kot svoje soigralec popeljal v vodstvo z 1:0.

Visokorasli nemški napadalec je v 59. minuti zamudil lepo priložnost za drugi gol na tekmi. Najprej se je izognil prepovedanemu položaju in se sam znašel pred Schmeichlom, njegov spodkopan strel pa je končal mimo leve vratnice.

V 66. minuti je Neuer ubranil nevaren poskus danskega napadalca Hojlunda, dve minuti kasneje pa so Nemci znova izpeljali bliskovit nasprotni napad, ki ga je z zadetkom kronal Jamal Musiala.

Po drugem golu so izbranci domačega selektorja Juliana Nagelsmanna “stopili na žogo” in v kali zatrli vse poskuse tekmecev po preobratu. V peti minuti sodnikovega podaljška se je v novi priložnosti znašel Havertz, njegov strel pa je ubranil Schmeichel.

Nemčija - Danska 2:0