Španci poskrbeli, da se trpljenje Anglije nadaljuje (VIDEO)

Euro2024 14. Jul 202423:20 > 23:24 5 komentarjev

Španska nogometna reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Nemčiji osvojila naslov evropskega prvaka, potem ko je v finalu v Berlinu premagala Anglijo z 2:1 (0:0).

Španija je do finala prikazala najboljši nogomet na EP, večji del pa prevladovala tudi v odločilni tekmi ter se zasluženo veselila naslova prvaka. Zanjo je to četrti evropski, s čimer je postala najuspešnejša v tem pogledu, saj je za eno lovoriko pobegnila Nemčiji.

Za Španijo, ki je odnesla tudi priznanji za najboljšega igralca turnirja (Rodri) in mladega igralca (Lamine Yamal), sta zadela Nico Williams v 47. in Mikel Oyarzabal v 86. minuti, za Anglijo pa je bil uspešen Cole Palmer v 73.

Angleži bodo po drugem zaporednem porazu v evropskem finalu tako še naprej čakali, da “nogomet pride domov”, in ostajajo pri le eni veliki lovoriki, naslovu svetovnega prvaka iz davnega leta 1966.

Španija - Anglija 2:1 (0:0)