Velika vrnitev Lionela Messija (VIDEO)

Nogomet 15. Sep 20249:29 0 komentarjev
Lionel Messi
Lionel Messi. Foto: Profimedia

Argentinski zvezdnik Lionel Messi je v soboto navdušil po vrnitvi po poškodbi, ko je v štirih minutah dosegel dva zadetka in dodal asistenco v zmagi floridske zasedbe Inter Miami v severnoameriški nogometni ligi Major League Soccer. Miami je slavil prepričljivo s 3:1 na tekmi proti ekipi Philadelphia Union.

Osemkratni dobitnik zlate žoge Lionel Messi ni igral, odkar si je poškodoval desni gleženj med finalom južnoameriškega nogometnega prvenstva copa America 14. julija, ko je pomagal Argentini do zmage nad Kolumbijo. Od takrat je izpustil osem tekem MLS za klub iz Miamija in ta mesec kvalifikacije za svetovno prvenstvo za argentinsko reprezentanco.

Messi je za Inter iz Miamija na domačem stadionu Chase v Fort Lauderdalu proti Philadelphii dosegel zadetek za izenačenje v 26. minuti, ko je sprejel podajo Luisa Suareza, nato pa z desno nogo sprožil strel in zaključil akcijo. Navdušeni navijači so še vedno slavili, ko je v 30. minuti Argentinec izstrelil Inter v vodstvo.

Suarez je za piko na i dodal zadetek globoko v sodnikovem dodatku drugega polčasa, medtem ko je Messi, ki je prejel tudi svoj prvi rumeni karton v MLS zaradi dolgotrajnega strela iz kota, prispeval asistenco. Zmaga je povečala vodstvo Inter Miamija na vrhu lestvice MLS na 62 točk, 10 točk pred najbližjim tekmecem iz vzhodne konference Cincinnatijem, do konca redne sezone pa je ostalo še šest tekem.

Še vedno ruši rekorde

“Resnica je, da sem malo utrujen,” je dejal Messi po tekmi. “Tudi vročina in vlaga v Miamiju ne pomagata kaj dosti, a res sem si želel vrnitve, saj sem bil dolgo časa odsoten z igrišč. Malo po malo sem treniral z ekipo, počutil sem se dobro in zato smo se odločili, da bom začel, in sem zelo vesel,” je še dejal argentinski superzvezdnik.

Messi je na zgolj 13 tekmah, na katerih je igral, dosegel 14 zadetkov, s čimer se je vrnil v boj za naslov najboljšega strelca MLS. Ob tem ima tudi 15 asistenc. Sedemintridesetletni Messi, ki igra v svoji drugi sezoni v ZDA, je postal igralec, ki je najhitreje dosegel prvih 15 golov in 15 podaj v ligi MLS na samo 19 tekmah.