Victor Sanchez lovi slovensko trenersko legendo

Nogomet 15. Sep 202411:29 0 komentarjev
Victor Sanchez
Victor Sanchez. Foto: Jure Banfi

Nov večer, nova zmaga ljubljanske Olimpije. Zasedba trenerja Victorja Sancheza nadaljuje z odličnim uvodom v sezono 2024/2025, Španec pa na klopi Ljubljančanov podaljšuje svoj niz neporaženosti in že lovi tudi trenersko legendo Bojana Prašnikarja.

Če so to sanje, potem nas nikar ne zbudite, si te dni bržkone mislijo navijači Olimpije, potem ko se je ljubljanska zasedba nepričakovano uvrstila v skupinski del konferenčne lige in je hkrati na prvem mestu domače prvenstvene lestvice. Po zmagi proti Radomljam (2:0) je jasno, da bo tam ne glede na razplet nedeljskih tekem tudi ostala.

To je bila že štirinajsta tekma zeleno-belih v tej sezoni. V tem obdobju novi trener Olimpije Victor Sanchez na vroči ljubljanski klopi sploh še ne pozna poraza. Ne Maribor ne Celje ne Rijeka ali kdo drug, zmajev v tej sezoni ni premagal nihče. S tem je Španec postal drugi trener v klubski zgodovini, ki tako dolgo po prevzemu Olimpije ne pozna poraza. Daljši niz je v preteklosti uspel le Bojanu Prašnikarju (17 tekem).

S podatki vselej odlično opremljeni Opta žabar je ob tem poudaril, da v tem kontekstu ne gre Sancheza primerjati z obdobji, ko je Olimpija igrala nižjeligaški nogomet in pod vodstvom Primoža Glihe serijsko premagovala nekonkurenčne nasprotnike. Priložnost za podaljšanje niza bo imel Španec naslednji teden na mestnem derbiju z Bravom.