Vombergar zabil nov gol za argentinskega velikana

Nogomet 13. Avg 202216:33 0 komentarjev
Andres Vombergar. FOTO: Jure Banfi.

Andres Vombergar je v tretjem nastopu za San Lorenzo v argentinski prvi nogometni ligi zabil svoj drugi gol. Zatresel je mrežo Patronata ob porazu z 2:3.

San Lorenzo, ki je osvojil 15 naslovov argentinskega prvaka in spada v veliko peterico tamkajšnjega nogometa (še Boca Juniors, River Plate, Racing in Independiente), ima po novem tudi slovenski pridih. Barve tega argentinskega prvoligaša iz Buenos Airesa namreč brani Andres Vombergar.

Nekdanji argentinski ljubljenec navijačev Olimpije, ki ima slovenske korenine in ima tudi pravico nastopa za slovensko reprezentanco, je v San Lorenzo prišel pred kratkim, že ob debiju pa dočakal prvi gol. V tretjem nastopu, prvič je zaigral od prve minute, je zadel še drugič.

Pri porazu proti Patronatu z 2:3 v gosteh je v polno meril v 11. minuti, ko je svoje moštvo popeljal v vodstvo. Na igrišču je bil od prve do zadnje minute, San Lorenzo pa je prvič v novi sezoni izgubil. Pred tem je zmagal in remiziral.