Vsaj ena zmaga Hrvaške: sporni sodnik končal Euro

Euro2024 29. Jun 202421:00 0 komentarjev
Hrvaška sodnik

Ne le za osem reprezentanc, Eura je bilo po skupinskem delu konec tudi za nekaj elitnih evropskih sodnikov. Med drugimi se poslavlja tudi Nizozemec Danny Makkelie, ki je s svojimi odločitvami še posebej jezil Hrvate.

Hrvaška nogometna reprezentanca je na Euru 2024 zaostala za visoko postavljenimi cilji in prvenstvo končala že po skupinskem delu. Srca hrvaških navijačev je v 98. minuti zadnje tekme skupinskega dela proti Italiji strl Mattia Zaccagni in z natančnim strelom izid poravnal na 2:2, kar je pomenilo, da so ‘vatreni’ končali prvenstvo.

A še bolj kot na svoje nogometaše, so se hrvaški navijači jezili na sodnika srečanja. Nizozemcu Dannyju Makkelieu so najbolj zamerili to, da je srečanje podaljšal za kar osem minut ter s tem Italijanom omogočil dovolj časa, da so izid poravnali in njihovo reprezentanco izločili s turnirja.

Toda turnirja ni bilo konec le za naše južne sosede, ampak tudi za nizozemskega sodnika. Vodja sodnikov pri Uefi Roberto Rosetti je po poročanju medija Corriere dello Sport odločil, da je Makkelie veliko napako storil v 52. minuti, ko ob strelu Andreja Kramarića in igri z roko Davida Frattesija ni takoj pokazal na belo točko, temveč je počakal na pomoč sistema VAR.

S turnirjem naj bi sicer po poročanju španskih medijev zaradi preslabih predstav končal tudi elitni španski sodnik Gil Manzano.