Za igralke Mure liga prvakinj le oddaljen sen (VIDEO)

Nogomet 26. Sep 202421:18 0 komentarjev

Slovenske državne prvakinje, igralke Mure None, so ostale brez nastopa v skupinskem delu lige prvakinj. Izbranke Vladimirja Kokola so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij v Murski Soboti izgubile proti avstrijskemu St. Pöltnu z 0:5 (0:3). Avstrijke so dobile že prvo tekmo s 3:0.

“Smo v boljšem stanju, kot smo bili. Po poškodbi se je vrnila Lucija Kos, tudi druge igralke so po prehladu boljše. Smo v polnem pogonu in pripravljeni na četrtkovo tekmo,” je pred tekmo optimistično dejal trener Vladimir Kokol (na fotografiji spodaj).

Toda devetkratni avstrijski prvak, pri katerem sta tekmo začeli tako Mateja Zver kot Izabela Križaj, je krenil silovito in povedel že po dobrih dveh minutah, ko je zadela Valentina Mädl, ista igralka pa je bila uspešna še v deseti minuti, takrat s približno 14 metrov, tako da je bil potnik v skupinski del hitro znan.

Potem ko je Mädl zapravila priložnost za svoj tretji gol, je v 34. minuti na 3:0 povišala Melike Pekel, malce zatem je zadela še Križaj, a iz prepovedanega položaja. V 67. minuti so Avstrijke zadele za 4:0, z glavo je zadela Tea Vračević, v 88. minuti pa je Zver postavila končni izid z bele pike.

Ena Slovenka, morda celo dve

Mura Nona se tako ni prebila med najboljših 16, ki bodo igrali skupinski del. Vanj pa je uspelo priti Romi z Majo Madon, ki je zanesljivo izločila švicarski Servette, prvo tekmo je dobila s 3:1, povratno v gosteh pa s 7:2.

ZNKMuraNona-OlimpijaLjubljana_pokal_25-4-2024-1

V igri za napredovanje v ligo prvakinj je še Kaja Korošec, ki z ekipo Paris FC igra proti Manchester Cityju, ta pa ima veliko prednost s prve tekme s 5:0. Že pred tem so bili v skupinski del uvrščeni Barcelona, Lyon, Wolfsburg, ki je s skupnim izidom 12:0 izločil Fiorentino Kaje Eržen, Bayern, Chelsea, Valerenga, Hammarby, Galatasaray in Juventus.