Zahović in Živec zadela na Poljskem

Nogomet 29. Jan 20230:33 1 komentar
Luka Zahović je zabil gol na Poljskem. FOTO: Guliverimages.

V soboto sta se v najboljši poljski nogometni ligi med strelce vpisala dva Slovenca. Reprezentant Luka Zahović je zadel za Pogon Szczecin, Saša Aleksander Živec pa za Zaglebie Lubin.

Luka Zahović je razburljiv obračun v Lodzu, kjer je Widzew gostil Pogon Szczecin, začel na klopi gostov, na igrišče pa vstopil v 60. minuti, ko se je dogajanje na igrišču povsem razživelo. Pogon je takrat vodil še z 1:0, potem pa smo videli še kar pet golov.

Pogon je trikrat vodil, tretjič s 3:2 po golu Zahovića v 86. minuti, a vodstvo trikrat zapravil. Domači so do izenačujočega gola za končnih 3:3 z enajstmetrovke prišli v 99. minuti. Zahović je prišel do četrtega prvenstvenega gola sezone.

Precej manj razburljivo je bilo v Vroclavu, kjer je Slask gostil Zaglebie Lubin. Ta je zmagal 3:0. Drugi gol na tekmi je zabil nekdanji nogometaš Domžal in Gorice, ki že vrsto let igra v prvi poljski ligi, Saša Aleksander Živec.

Izkušeni, 31-letni slovenski vezist je na igrišče prišel v 63. minuti namesto še enega starega znanca slovenskih nogometnih zelenic Damjana Boharja, ki se je izkazal z asistenco za prvi gol, v 67. minuti pa je zadel za vodstvo svojega moštva z 2:0. To je bil za 31-letnega nogometaša prvi gol v šele drugem nastopu v prvi poljski ligi v tej sezoni.