Zahović pred reprezentančno akcijo v izjemni formi

Nogomet 22. Maj 202211:53 > 11:53 0 komentarjev

Nogometna sezona na Poljskem je končana. In v slogu jo je zaključil tudi Luka Zahović, ki je z zadetkom in priigrano enajstmetrovko potrdil odlično formo pred junijskim zborom slovenske reprezentance.

Napadalec Pogona iz Szczecina je v 45. minuti tekme zadnjega kroga poljskega prvenstva, na kateri se je njegovo moštvo pomerilo s Termalico, z glavo dosegel svoj enajsti zadetek sezone med poljsko elito, kar ga uvršča na sedmo mesto lestvice strelcev. Glavni akter dogajanja je bil tudi v 52. minuti, ko je bil nad njim storjen prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek spremenil Kamil Drygas. A vodstvo z 2:0 ni bilo dovolj, da bi Pogon vknjižil devetnajsto prvenstveno zmago, v sklepnem delu srečanja je za delitev točk z dvema zadetkoma poskrbel Muris Mesanović.

Zahovićevo moštvo je sezono sklenilo na tretjem mestu poljskega prvenstva in se bo v prihajajočem poletju borilo v kvalifikacijah za uvrstitev v konferenčno ligo. Še prej se bo 26-letnik zelo verjetno pridružil taboru slovenske izbrane vrste, ki jo med 2. in 12. junijem čakajo štiri tekme Lige narodov. V tretji izvedbi tega tekmovanja je Slovenija uvrščena v drugi kakovostni boben, nasprotniki izbrancev Matjaža Keka bodo nogometaši Švedske, Srbije in Norveške.