Zakaj je Messi znova oblekel dres s številko 10?

Nogomet 9. Feb 20239:41 0 komentarjev

Paris Saint-Germain, klub, ki v zadnjih desetih letih zgolj dvakrat ni postal francoski ligaški prvak, je sinoči doživel novo razočaranje v pokalnem tekmovanju. Na zahtevnem gostovanju pri Marseillu je še drugo leto izgubil v osmini finala (1:2) in se poslovil od napredovanja. Lionelu Messiju očitno pariški dres z desetico ne prinaša sreče.

Osmina finala francoskega pokala (Coupe de France) je prinesla veliko presenečenje. Na derbiju kroga sta se udarila Marseille in Paris Saint-Germain, moštvo z Azurne obale pa je vodilno ekipo francoskega prvenstva ugnalo z 2:1 in bogate Parižane izločilo iz tekmovanja. Vrsta Igorja Tudorja je povedlo po uspešno izvedeni enajstmetrovki Alexisa Sancheza v 31. minuti, PSG pa je odgovoril še pred odmorom, ko je izenačil Sergio Ramos. Odločilni gol je v 57. minuti dosegel Ruslan Malinovski.

Klubu iz francoske prestolnice, ki je pogrešal Kyliana Mbappeja, nista uspela pomagati niti Neymar in Lionel Messi, ki sta na igrišču preživela celotno tekmo.

Specifična pravila najstarejšega francoskega nogometnega tekmovanja na izpadanje, ki poteka že vse od leta 1917, določajo, da morajo igralci posamezne ekipe v tem tekmovanju nositi številke od 1 do 11 (tisti na igrišču) oziroma do 20 (skupaj z rezervisti), ne glede na to, katero številko imajo drugače v kadru.

Messi, ki je po prihodu iz Barcelone, kjer je največje uspehe dosegel v dresu s številko 10, v Parizu izbral številko 30 (desetica je bila že zasedena s strani Neymarja), je bil tako sinoči primoran izbrati dres z drugačno številko. Številni so pričakovali, da bo ob odsotnosti Mbappeja Argentinec ‘vzel’ sedmico večnega rivala Cristiana Ronalda, a si je eden najboljših nogometašev na svetu za gostovanje na Velodromu izbral desetico. Toliko bolj presenetljivo, saj je bil ob njem na igrišču tudi Neymar, na hrbtu Brazilca je bila tako napisana 11-ka, številka, s katero je igral pri Barceloni.

To sicer ni prvi primer, ko je Messi v dresu PSG 30-ko zamenjal z 10-ko. Enako je storil že februarja lani, jasno v pokalnem tekmovanju. A tudi takrat Argentincu ni prinesla sreče, saj se je moral pariški velikan po streljanju enajstmetrovk proti Nici prav tako posloviti že po osmini finala. Več pa jo je imel 35-letnik v dresu Argentine, s katero je decembra 2022 postal svetovni prvak.

Sinoči je svojo pot v francoskem pokalu končal tudi slovenski reprezentant Miha Blažič. Ta je za Angers igral do 71. minute tekme proti branilcu naslova Nantesu, ki je do izenačenja (1:1) prišel v 87. minuti, nato pa obračun dobil po streljanju enajstmetrovk.