Zgrešena enajstmetrovka ni preprečila zmage Brava v Sežani

Nogomet 21. Nov 202115:02 > 15:09 0 komentarjev
Bravo je zapravil tudi enajstmetrovko.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 17. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Bravu z 0:2 (0:1).

V Sežani sta se srečali ekipi, ki sta v zadnjem obdobju v rezultatski krizi. Tabor, ki je pogrešal kar nekaj nogometašev (Denis Kouao, Klemen Nemanič, Fahd Ndzengue …), je bil v nizu sedmih tekem brez zmage (in petih brez doseženega gola), Bravo, ki ni mogel računati na Martina Kramariča, pa ni zmagal na zadnjih petih ligaških obračunih. Negativen niz je uspelo prekiniti ljubljanski zasedbi. Bravo se je točkovno izenačil s tretjeuvrščeno Olimpijo, Tabor pa vsaj začasno ostaja osmi.

Po uvodnih borbenih minutah, ki pa niso prinesle nevarne akcije, so v 14. minuti povedli Ljubljančani, ko je po podaji s prostega strela z desne strani Mitja Križan žogo z glavo z diagonalnim strelom preusmeril v mrežo za 1:0.

Domači so prvič resneje zagrozili v 31. minuti, ko je z glavo poskusil Dino Stančič, toda Renato Josipović ni imel veliko dela s krotenjem žoge. Malce pozneje je na drugi strani tudi Jan Koprivec zlahka obranil poskus od daleč Gregorja Bajdeta. Malce pred koncem je žogo čez Bravov gol od daleč poslal Til Mavretič.

V 47. minuti je znova neuspešno poskusil Bajde, so pa v 51. minuti gosti prišli do najstrožje kazni, toda Koprivec je obranil strel Sandija Ogrinca z bele pike. V 56. minuti je iz ugodnega položaja zgrešil še Loren Maružin v kazenskem prostoru Tabora.

Bravo je zapravil 11-metrovko.

So pa bili tudi Kraševci blizu zadetku, prvem po petih tekmah, v 58. minuti, ko je z roba kazenskega prostora Mavretič zadel prečko. V teh trenutkih vendarle odločnejši domačini so nov nevaren strel sprožili v 62. minuti, ko je Jakoslav Stanković žogo poslal malce čez gol.

Pritisk izbrancev Dušana Kosića se je nadaljeval, v 80. minuti je še Stančič z glavo zgrešil iz bližine po močni podaji z leve strani, to pa je bilo ob nekaj polpriložnostih tudi vse, kar jim je uspelo ob zbranem branjenju ekipe Dejana Grabića. Ti so za nameček v drugi minuti sodniškega dodatka izpeljali še protinapad, ki ga je uspešno končal Maružin.

Tabor bo v 18. krogu v soboto gostoval pri Aluminiju, Bravo pa bo dan pozneje gostil Koper.

Tabor Sežana – Bravo 0:2 (0:1)

Križan 14., Maružin 90+2.

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 200, sodniki: Borošak, Benc, Horvat

Tabor: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić, Guerrico, Doukoure Grobry, Krivičić, Mavretič (od 81. Mihaljević), Tolić (od 52. Stanković, od 87. Gotter), Stančič, Kljun (od 52. Bongongui).

Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Kavčič (od 84. Trontelj), Nsana, Trdin, Ogrinec, Španring, Bajde (od 72. Memić), Maružin (od 90. Sever).

Rumeni kartoni: Doukoure Grobry, Briški, Mavretič, Guerrico, Salkić; Kavčič.

KONEC TEKME!

Gol Brava za 2:0:

92. minuta: GOOOOOL! Bravo je odločil srečanje. Jan Koprivec, vratar Tabora, je odšel v kazenski prostor nasprotnika ob prekinitvi, sledil pa je bliskovit protinapad Brava. Nsana Simon je nesebično podal, Loren Maružin pa je žogo potisnil v prazno mrežo!

88. minuta: Tabor pritiska, a zaenkrat neuspešno. Tokrat je do strela prišel Krivičić po lepi akciji, a obramba Brava je preprečila zadetek z blokom. Ostaja 0:1.

Ubranjena enajstmetrovka:

58. mintua: Prečka! Nevarni so lahko tudi domači. Tokrat so zatresli okvir vrat. Mavretić je lepo sprožil z razdalje, a ni uspel premagati vratarja Brava Josipovića. Ostaja 0:1.

56. minuta: Nova lepa priložnost za Bravo, tokrat pa Maružin ni najbolje zaključil.

51. minuta: OBRAMBA JANA KOPRIVCA! Sandi Ogrinec je preslabo izvedel najstrožjo kazen, 33-letnik v vratih Sežane je prebral namero. Ostaja 0:1.

49. minuta: ENAJSTMETROVKA! Bravo ima priložnost za podvojitev vodstva! Izvajal jo bo Sandi Ogrinec.

Začetek drugega polčasa!

POLČAS: Tabor je v PLT sedaj že več kot 500 minut brez zadetka.

39. minuta: Igra še zmeraj večinoma poteka med obema kazenskima prostoroma. Gregor Bajde je na sredini igrišča ukradel žogo, podal pa naravnost v noge branilcu Tabora, ko je iskal Nsano Simona.

31. minuta: Ena lepših akcija Tabora. Z desne je podal Salkić, z glavo je v sredino podaljšal Stančić, kar pa je Josipović lepo uvidel in žogo pograbil, še preden bi se do nje stegnila kakšna noga ali glava nogometašev v belih dresih.

28. minuta: Maružin je žogo sprejel na robu kazenskega prostora, si jo s prsmi nastavil na polvolej, pomeril pa pod oblake. Tabor si še zmeraj ni ustvaril resne priložnosti za zadetek.

Zadetek Brava za 0:1:

14. minuta: GOOOOOOOOL! Predložek v srce kazenskega prostora je poslal Sandi Ogrinec, žogi je z glavo smer spremenil Mitja Križan in zadel za 0:1. VAR soba je pregledovala, če je bil vezist slučajno v prepovedanem položaju, a je ostalo pri prvotni odločitvi.

3. minuta: Kevin Doukure je z grobim štartom takoj poskrbel za to, da se je glavni sodnik Alen Borošak prijel za žep. Rumeni karton za nogometaša Slonokoščene obale.