Odbojkarice Formisa praznih rok tudi proti Radovljičankam

Odbojka 24. Feb 202622:33 0 komentarjev
AFM Radovljica
Foto: OKRadovljica Press/Facebook

Odbojkarice AFM Radovljice so v 21. krogu 1. DOL Sportklub v gosteh premagale Formis s 3:1 (-24, 21, 17, 14).

Odbojkarice iz Hoč so na zadnji tekmi rednega dela doživele že 21. poraz v nizu, Radovljičanke pa so po 12. zmagi zadržale peto mesto v osemčlanski elitni ligi. V sredo so na sporedu še tri tekme, pari so SIP Šempeter – Calcit Volley, OTP banka Branik – GEN-I Volley in Ankaran – Luka Koper.

Izbranke domačega trenerja Iztoka Kšele so sijajno odprle obračun in prvi niz po hudem boju dobile s 26:24, odločilni točki pa je prispevala Naja Šalamun.

Nato so na Štajerskem zagospodarile Gorenjke in si sredi drugega niza priigrale pet točk prednosti. Po vodstvu s 15:10 so močno popustile, gostiteljice so se jim približale na točko zaostanka (17:18), nato pa so se Radovljičanke le zbrale in slavile s 25:21.

V tretjem nizu je bilo v igri gostujoče ekipe najprej veliko padcev in vzponov, prelomni trenutki pa so minili v njenem znamenju. Pri izidu 13:13 so močno dvignile raven svoje igre in tretji niz zanesljivo dobile s 25:17.

Radovljičanke so si v zadnjem nizu hitro priigrale prednost sedmih točk (10:3), nato pa še velikih devetih (14:5). Po tem vodstvu so se malce preveč sprostile, gostiteljice so naredile delni izid 5:0 za znižanje na 10:14, prelomni trenutki dvoboja pa so znova minili v znamenju gostij.

Pri Radovljici je blestela Ajša Iršič s 23 točkami, šestimi bloki in štirimi asi, pri Formisu pa je bila najučinkovitejša Naja Kajzersperger s 14 točkami.

1. DOL Sportklub, ženske, 21. krog

Torek, 24. februar:
Formis – AFM Radovljica 1:3 (24, -21, -17, -14)

Sreda, 25. februar:
17.00 SIP Šempeter – Calcit Volley
18.00 OTP banka Branik – GEN-I Volley
20.00 Ankaran – Luka Koper

Standings provided by Sofascore

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!