Andrea Giani ustavil Cretujev nalet

Odbojka 14. Okt 202417:01 0 komentarjev

V 6. krogu najmočnejše poljske lige sta se udarili ekipi Zakse in Belchatowa, ki ju vodita nekdanja slovenska selektorja Andrea Giani in Gheorghe Cretu. Uspešnejši je bil Italijan, ki je Romuna premagal s 3:1.

Belchatow je pod vodstvom novega trenerja Gheorgheja Cretuja vstopil odlično. Na prvih petih tekmah je doživel poraz le proti neporaženemu Lublinu, pretekli konec tedna pa so odbojkarji iz Belchatowa znova naleteli na premočnega tekmeca.

Zaksa, ki slabi sezoni podobno kot Belchatow išče mesto pod soncem, je pred domačimi gledalci slavila s 3:1 v nizih. Četa Andree Gianija je gladko dobila prva niza, Belchatow je po drami v tretjem nizu malce podaljšal tekmo, a vprašanje o končnem zmagovalcu ni bilo.

Pri Zaksi je bil z 20 točkami Igor Grobelny, dve manj je dodal še Mateusz Rečko, pri Belchatowu pa je bil ponovno odličen iranski korektor Amin Esmaeilnezhad s 27 točkami, a ni imel prave pomoči soigralcev. Edini, ki je še presegel mejo desetih točk, je bil Srb Miran Kujundžič (12), slovenski reprezentant Žiga Štern, ki je znova odigral celotno srečanje, pa pet. Prav vse v napadu, kjer je imel le 31-odstotno uspešnost (5/16).

Nekaj več razlogov za veselje sta imela po dolgem času Klemen Čebulj in Gregor Ropret, ki sta z Resovio premagala skromne Katovice. Ropret je odigral celotno srečanje, Čebulj pa je le serviral in dosegel en as. Trener Resovie Tuomas Sammelvuo ga je v prvi postavi zamenjal s češkim sprejemalcem Lukašem Vašino.