Bankirke na uvodnem derbiju nadigrale Kamničanke (VIDEO)

Odbojka 23. Okt 202419:15 0 komentarjev

Odbojkarice OTP banke Branik so na prvem letošnjem derbiju najboljših slovenskih ekip v zadnjih letih nadigrale Calcit Volley in ga v Kamniku premagale s 3:0 (16, 18, 19).

Kamničanke, tudi aktualne prvakinje, so bile v zadnjih letih uspešnejše na medsebojnih tekmah. Lani so sicer izgubile finale pokala, v številnih tekmah v preostalih tekmovanjih pa so izgubile le enkrat, in sicer v finalni seriji prvenstva. Letos pa so morale priznati premoč že na prvi tekmi. V Kamniku niti niso nudile dostojnega odpora, obračun ni postregel z negotovostjo, gostje so bile za razred boljše.

V prvem nizu so odločilne točke dobile po izidu 10:10, ko je servirala Sonja Danilović, poskrbela je za pet zaporednih točk ter razpad sistema domače ekipe, ki ga domači trener Bruno Najdič ni zaustavil niti z menjavami. Mariborčanke so prišle do vodstva 22:13, po tem izidu vprašanja, kdo bo dobil niz, ni bilo več.

Tudi v drugem nizu so se domače nekaj časa še držale, na 13. točki sta bili ekipi poravnani, pozneje pa niso našle protiorožja za servise Žane Halužan Sagadin, zaostale so s 15:20, zaostanka pa niso več nadoknadile.

Calcit Volley - OTP banka Branik Calcit Volley - OTP banka Branik

Halužan Sagadin je bila s servisi tista, ki je poskrbela za odločilno razliko tudi v tretjem nizu, ki je bil sicer najbolj izenačen. Kamničanke so pred končnico za nekaj časa vendarle ujele ritem, zaostanek sedmih točk znižale na tri, toda po izidu 19:22 so Štajerke po zaslugi začetnih udarcev Nike Jularič spet prišle do treh zaporednih točk in s tem zmage.

Iza Mlakar je bila z 15 točkami najučinkovitejša igralka tekme, Klara Milošič jih je k zmagi prispevala 11, pri Kamničankah, ki se niso izkazale niti pri enem elementu, sta jih deset dosegli Asja Šen in Maša Pucelj.