Calcit po hudem boju boljši od Maribora

Odbojka 18. Dec 202020:41 0 komentarjev
Calcit Volley

Odbojkarji Calcit Volleyja so na derbiju kola Prve Sportklub odbojkarske lige s 3:2 premagali Merkur Maribor in tako Štajerce še drugič letos premagali po petih nizih.

Calcit je s 3:2 zmagal tudi septembra v 2. kolu v Mariboru in zgodba se je danes ponovila v Kamniku. Merkur Maribor je izgubil prvič po 15 zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih – nazadnje so bili poraženi prav proti Calcitu.

Calcit je srečanje začel odlično in hitro povedel s 5:0. Mariborčani so se uspeli vrniti v igro in pri 10:9 prvič povedli. Gostje so majhno prednost držali vse do konca niza, ki so ga dobili s 25:22.

V drugem nizu je Maribor do prve večje prednosti prišel sredi niza (14:10), vendar je nato Calcit zaigral odlično in z delnim izidom 11:3 prišel do odločilne prednosti in niz dobil s 25:21.

Tretji niz je bil zelo izenačen in nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti, dokler ni Maribor po bloku Cafute povedel z 18:15. To je bila prednost, ki je Kamničani niso več ujeli in Maribor je niz dobil s 25:23.

V četrtem nizu je Calcit krenil silovito in si hitro priigral štiri točke prednosti, razlika pa je nato le še naraščala in znašala celo enajst točk (23:12). Maribor je sicer uspel priti do 19. točke, vendar je bil zaostanek prevelik in sledil je odločilni, peti niz.

V tem je bil izid izenačen 10:10, sledili pa sta dve pomembni točki Saša Štalekarja, ki sta tehtnico prevesili na stran domačih. Calcit se je po točki Brulca veselil zmage v petem nizu s 15:12 in druge letošnje zmage nad Mariborom.