Gheorghe Cretu ni ponovil napake

Odbojka 23. Sep 202418:45 0 komentarjev

Belchatow v poljskem prvenstvu ostaja neporažen. Na drugi tekmi pluslige je bil 3:0 v nizih boljša od Cupruma.

Gheorghe Cretu, ki mu je po olimpijskih igrah pri slovenski izbrani vrsti potekla pogodba, je za razliko od prve tekme, ko je na klopi pozabil Slovenca Žigo Šterna, na drugi nekdanjega sprejemalca ACH Volleyja poslal v ogenj že od prve minute in ni mu bilo žal.

Slovenski reprezentant je za Belchatow odigral celotno srečanje in dosegel 12 točk. Ponovno je imel odličen izkoristek napada (11/17), eno točko pa je dodal še s servisom.

Štern je bil drugi najboljši po doseženih točkah pri Belchatowu, več jih je dosegel le iranski korektor Amin Esmaeilnezhad.

Pri gostih iz Lubina je edini, ki je presegel mejo desetih točk Eduarda Neves (11).

Lekcija za Resovio

Po zmagi na prvi tekmi je “slovenska” Resovia doživela hladen tuš. Prvak Jastrzebski se je poigral in zmagal s 3:0. Blestel je korektor Arkadiusz Żakieta z 18 točkami, 13 jih je dodal še Tomasz Fornal.

Pri Resovii, ki ji je spet poveljeval slovenski podajalec Gregor Ropret, je bil s 13 točkami najboljši Stephen Boyer, Klemen Čebulj, ki je bil zamenjan v drugem nizu, pa šest. V napadu je iz 16 napadov, ki mu jih je namenil Ropret, dosegel le štiri točke.

Resovia je naredila sedem napak na sprejemu, po eno tudi Ropret in Čebulj. Navijači poljskega velikana, ki so bili kritični že ob zmagi nad Barkomom, že na samem začetku sezone izgubljajo upanje. Trenutno njihova ekipa, ki ima enega največjih proračunov v ligi, ni niti blizu formi Jastrzebskega, Projekta iz Varšave in Lublina.