Izjemna predstava Slovenca, ki ga je Cretu “pozabil” na klopi

Odbojka 16. Sep 202415:38 0 komentarjev
Žiga Štern
Žiga Štern se je reprezentanci priključil v drugem tednu. Zaradi poškodbe, ki jo je staknil konec sezone v Nemčiji še zdaj ne more normalno trenirati, a ni več daleč, ko bo dobil zeleno luč. Foto: Aljaž Močnik

Sloviti Belchatow, ki ga v tej sezoni vodi slovenski selektor Gheorghe Cretu, je poljsko prvenstvo začel z zmago na gostovanju pri ekipi Olsztyn. Domačini so dobili prvi niz, nato pa je bilo vse v znamenju gostov iz Belchatowa.

Slovenski selektor Gheorghe Cretu je težko gostovanje na sprejemalskem mestu začel s srbskima reprezentantoma Pavletom Perićem in Miranom Kujundžićem, slovenski reprezentant, ki ga Romun zelo dobro pozna iz slovenske reprezentance, pa je tekmo začel na klopi.

Cretu je Šternu ponudil nekaj priložnosti že ob koncu prvega niza, ki ga je Olsztyn dobil z 29:27, nekdanji član ACH Volleyja pa je pravo priložnost dobil kmalu po začetku drugega niza in po bleščeči predstavi slovenskega selektorja prisilil, da Perić ni več videl igrišča.

Odlični slovenski reprezentant je pri zmagi s 3:1 v nizih dosegel kar 14 točk, še bolj kot točkovni izkupiček pa navdušuje njegov izkoristek v napadu. Iz 16 žog, ki mu jih je v napadu namenil podajalec Grzegorz Lomacz, je dosegel 11 točk, kar je kar 69-odstotni izkoristek napada, ob tem pa je dodal tri ase, daleč največ v ekipi. Odličen je bil tudi na sprejemu, sprejel je 23 žog, naredil ni nobene napake.

Najučinkovitejši igralec Belchatowa je bil z 19 točkami Iranec Amin, ki je še lani skupaj z Rokom Možičem igral za Verono, 15 točk pa je dosegel še Kujundžić.

Na Poljskem v tej sezoni nastopata še dva Slovenca Klemen Čebulj in Gregor Ropret, ki bosta z Resovio odprla sezono v sredo proti Barkovu.