Varovanci Sebastijana Škorca so se razjezili

Odbojka 6. Okt 202121:30 > 21:38 0 komentarjev
OK Merkur Maribor

Odbojkarji Merkur Maribora so na tekmi nove sezone srednjeevropske lige MEVZA gostili slovaško ekipo Spartak iz Myjave in se veselili zmage s 3:1 (12, -23, ,12, 21).

Mariborčani, lanski finalisti tega tekmovanja, so uspešno opravili še drugo nalogo v srednjeevropski ligi. Potem ko so v prvem krogu dobili slovenski derbi s Calcitom, so tokrat premagali še prve mednarodne tekmece, slovaški Spartak Myjavo.

Štajerci so pred tekmo opozarjali, da so Slovaki spoštovanja vredna ekipa, a prvi niz ni kazal na to, da bi lahko bili nevarni. Gostitelji so ga dobili s 25:12, pri tem so Slovaki sami dosegli le štiri točke, vse druge so jim podarili tekmeci, ki so sicer odlično igrali sistem servis-blok-obramba.

V drugem pa so se besede domačih igralcev in trenerja pred tekmo vendarle uresničile. Gosti so dokazali, da znajo izkoristiti nekoliko ležernejši pristop tekmecev, sredi niza so povedli za tri točke, nato so domači prišli do preobrata, a v končnici so bili vseeno bolj zbrani Slovaki in izenačili.

Varovanci Sebastijana Škorca so se nato razjezili, v tretjem nizu tekmeca spet povsem nadigrali, v četrtem povedli s 5:0 in 15:10, nato pa spet popustili. Slovaki so prišli do vodstva 19:17, a Škorc je svojo ekipo z odmorom in menjavami znal zbuditi, končnico so odigrali zbrano, Jan Kržič pa je z asom, svojim šestim na tekmi, dosegel je tudi pet blokov, končal tekmo.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil domači korektor Libijec Ahmed Ihbajri, dosegel je 23 točk, dve manj je pri Mariborčanih prispeval Madžar Roland Gergye.

Maribor – Spartak Myjava 3:1 (12, -23, ,12, 21)

Dvorana Tabor, gledalcev 100, sodnika: Ujhati, Horvath (oba Madžarska).

Merkur Maribor: Cafuta, Herman, S. Adžović, Kovačević 5, Pavlović 6, Bračko 5, Košenina, Donik, A. Adžović, Planinšič, Kržič 13, Ihbajri 23, Kovačič, Gergye 21.

Spartak Myjava: Pollak 1, Watzka 3, Šima 2, Panko, M. Zeman 5, Konc 16, Bartak 11, Ochodnicky, Pokopec 11, Valo 1, Mačuha 6, Rzyman, O. Zeman.