ACH Volley še drugič v sezoni premočen za Calcit

Odbojka 22. Nov 202222:20 0 komentarjev
Kapetan Nikola Gjorgiev je bil spet najboljši posameznik ACH Volleyja. Foto: CEV

ACH Volley je bil še drugič v sezoni močnejši od Calcita. Na prvi tekmi drugega turnirja Lige MEVZA je bil tako kot v državnem prvenstvu boljši s 3:1 v nizih.

Kamničani so obračun v Tivoliju odlični začeli. Dobili prvi niz s 25:23, a oranžni zmaji so v nadaljevanju tekme pokazali, zakaj so prvi favoriti za osvojitev vseh domačih lovorik. Oranžni zmaji so po preobratu povedli z 2:1 v nizih, v četrtem nizu pa ni manjkalo veliko, da bi gostje tekmo celo popeljali v peti niz. Kamničani so v napeti končnici vodili s 24:23, nato pa Matej Kök dosegel as za vodstvo s 25:24, tekmo pa pri 26:25 v prid domačih z blokom zaključil Matic Videčnik.

Pri ACH-ju je bil z 19 točkami najučinkovitejši kapetan Nikola Gjorgiev, pri gostih pa s 17 točkami slovenski reprezentant Jan Klobučar.

Na turnirju v Tivoliju poleg omenjenih sodelujejo še odbojkarji Merkurja. Mariborčani se bodo v sredo udarili s Calcitom, v četrtek pa še z ACH-jem.