Mariborski odbojkarji so se hitro poslovili od Evrope

Odbojka 16. Okt 202423:29 0 komentarjev
OK i-Vent Maribor

Odbojkarji i-Vent Maribora so na povratni tekmi 1. kroga pokala Cev doma premagali estonsko ekipo Selver Taltech iz Tallina s 3:2 (-23, -19, 23, 23, 13), a vseeno izpadli iz nadaljnjega tekmovanja, saj so prvo tekmo izgubili z 1:3.

Mariborski odbojkarji so ekspresno končali tekmovanje v pokalu Cev. Po porazu v Tallinu, kjer so tesno izgubili tri nize, so upali, da se bodo v obračunu dveh enakovrednih tekmecev malenkosti obrnile v njihovo korist. Na koncu so sicer se, a prepozno.

Estonci so si namreč že po dveh nizih, ki so jih dobili po izenačenem boju, zagotovili skupno zmago. Zato je njihov trener že takrat iz igre potegnil nekatere igralce na čelu z avstralskim korektorjem Lincolnom Williamsom, ki je na prvi tekmi dosegel kar 32 točk.

Tokrat ni bil tako razpoložen, a se mu je pri nabiranju točk pridružil Ian Parish. Predvsem pa so se gosti izkazali s servisi, na koncu so v statistiko vpisali kar 15 asov, vsaj en as pa je doseglo kar deset igralcev. Če so se gosti izkazali z asi, pa so domači do pirove zmage prišli po zaslugi blokov, dosegli so jih 15, tretjino Timotej Vodušek.

Mariborčani, pri katerih je bil z 19 točkami najučinkovitejši Gustavo Cavalcanti, lahko žalujejo predvsem za prvi niz, ko so vodili s 23:20, vendar so tekmeci na servis Tristana Urba prišli do petih zaporednih točk, kar jim je dalo še dodatno prednost.