Španski prvak že povratno tekmo v Kamniku blizu napredovanja

Odbojka 10. Nov 202122:35 > 11. Nov 2021 9:19 0 komentarjev

Odbojkarji Calcit Volleyja so na prvi tekmi pokala CEV izgubili proti aktualnemu španskemu prvaku. Ekipa Guagasa iz Gran Canarie je na domačem parketu zanesljivo slavila s 3:0. Španska ekipa, ki je v tej sezoni izpadla iz kvalifikacij za Ligo prvakov, je ves čas narekovala ritem tekme, Kamničani so se favoriziranim nasprotnikom sicer dobro upirali še posebej v drugem in tretjem nizu.

Las Palmas: Fernandez Rojas, Magnani Hage 12, Escobar Silva, Cezar , Delgado Escribano (L), Bertassoni 2, Martin, Almansa 4, Rodriguez Dosal, Hernandez Cardonell 16, Ruiz 8, Knigge 9. Trener: Sergio Miguel Camarero.

Calcit Volley: Kos, Hribar (L), Bregar 11, Purić 4, Kosmina 6, Gasparini, Klobučar 12, Siirilä 7, Brulec 3, Beravs, Plot (L), Mujanović, Pavlović 1. Trener: Matija Pleško.

Španski državni prvaki so letošnjo evropsko klubsko sezono začeli v kvalifikacijah lige prvakov, kjer so v prvem krogu po porazu v t. i. zlatem nizu izgubili proti bolgarski ekipi Hebar Paradžik. Ekipo, ki je sestavljena iz izkušenih španskih, brazilskih in kubanskih odbojkarjev, pomembno vlogo v njej pa še Američan Matthew Knigge, so v kamniškem taboru sicer dobro proučili, vendar so bili domači odbojkarji bolj razpoloženi, predvsem na servisu in v napadu in so zasluženo zmagali.

Odločitev o napredovanju v drugi krog bo padla v Kamniku, ekipi iz Las Palmasa zadoščata že dva osvojena niza, v primeru zmage Calcit Volleyja s 3:0 ali 3:1 pa bo na povratni tekmi o končnem zmagovalcu odločal zlati niz.