Poljaki ponovno premočni za slovenske odbojkarje

Odbojka 14. Jul 202420:55 > 20:59 0 komentarjev

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na močnem pripravljalnem turnirju Wagnerjev memorial v Krakovu zasedla drugo mesto. Na odločilni tekmo za prvo mesto je s 3:1 v nizih klonila proti domači Poljski.

Za slovenske odbojkarje je bil to zadnji preizkus pred olimpijskimi igrami v Parizu. Slovenci bodo zadnji del priprav na olimpijski turnir opravili v Ljubljani, kjer se bodo zbrali v sredo. Slovenski selektor Gheorghe Cretu je na igrišče spet poslal udarno zasedbo, Gregorja Ropreta, Tončka Šterna, Alena Pajenka, Jana Kozamernika, Tineta Urnauta, Klemna Čebulja in Janija Kovačiča.

Slovenci so dobro začeli in vodili tudi s 15:12, nato pa slovenski napadalci niso izkoristili svojih napadov, na drugi strani mreže pa so bili Poljaki uspešnejši ter najprej izenačili na 16:16 ter nato povedli z 18:16 in 20:17. Pomagal ni niti Cretujev odmor, Poljaki so pobegnili na 22:17, si pri 24:20 priigrali prvo zaključno ter slavili s 25:20.

Tudi v drugem nizu je Poljakom uspel nekoliko boljši začetek, znova na račun odličnih servisov, s katerimi so imeli Slovenci težave že skozi celoten prvi niz. Sledilo je izenačeno obdobje in zanimiva končnica, v kateri so Poljaki vodili že s 24:22, a je Štern z asom izenačil na 24:24. Slovenski korektor je bil odličen tudi v razburljivem zaključku in naše popeljal do zmage z 28:26.

Tretji niz je bil najbolj enostranski, poljska prednost je hitro narasla na 13:5 in 16:7. Cretu je Čebulja zamenjal z Rokom Možičem, Kozamernika s Sašom Štalekarjem, toda Poljaki so nadaljevali z dobrimi servisi za prednost 20:7 ter niz končali s 25:14.

V uvodu v četrti niz se je nekoliko razigral Čebulj in poskrbel, da Poljaki začetnega vodstva s 3:1 in 5:2 niso še povišali. Štern z napadom in Pajenk z asom sta Slovenijo približala na 5:6, a gostitelji niso popuščali. Še naprej so z dobrimi servisi Ropretu oteževali organizacijo napadov (11:7).

Slovenci so se vrnili, po menjavi Šterna z Mujanovićem je slednji odigral vidno vlogo, najprej je Čebulj s tremi zaporednimi točkami poravnal na 22:22, Mujanović na 23:23. Mladi korektor je poskrbel tudi za zaključno žogo Slovenije pri 24:23, vendar so gostitelji prišli spet v ospredje in nato po dvomljivi sodniški odločitvi tudi do zmage s 26:24.

Wagnerjev memorial so zdaj že enajstič osvojili Poljaki, dvakrat pa so dvignili roke Rusi, Italijani in Nizozemci. Slovenci so ponovili lanski uspeh, ko so zaostali le za Italijo.