Kakšna je klubska prihodnost slovenskih reprezentantov?

Odbojka 9. Avg 202420:05 1 komentar
Tine Urnaut
Foto: Aleš Fevžer

Slovenski odbojkarski reprezentanti imajo po končani reprezentančni sezoni že urejen tudi klubski status. Največ predstavnikov bo na Poljskem, lahko pa se zgodi, da bomo predstavnika dobili tudi v Turčiji.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na krstnem nastopu na olimpijskem turnirju v Parizu zasedla visoko peto mesto. Želja je bila odličje, a Poljaki so na četrtfinalni tekmi pokazali več in končali slovenske olimpijske sanje. Veliko počitka za slovenske reprezentante ne bo, saj se kmalu začenja tudi nova klubska sezona. Na Poljskem, kjer bomo imeli v tej sezoni, če štejemo še selektorja, kar štiri odbojkarske olimpijce, se prvenstvo začenja že 14. septembra, ne veliko kasneje pa se akcija začenja tudi v Italiji in ostalih evropskih državah.

Zanimivo bo tudi v slovenski ligi, saj je Jani Kovačič, ki je bil v Parizu edini slovenski reprezentant, ki igra doma, dobil družbo.

Tine Urnaut (kapetan)

Nepogrešljivi slovenski kapetan Tine Urnaut, ki je tudi v Parizu pokazal svojo veličino, bo tudi v naslednji sezoni igral na Japonskem. Po dveh sezonah pri ekipi JTEKT Stings bo oblekel dres ekipe Wolfdogs iz Nagoje. Gre za ekipo, v kateri je blestel poljski veteran Bartozs Kurek, v naslednji sezoni pa bo pri voljčjakih Korošcu družbo delal nizozemski as Nimir Abdel Aziz.

Klemen Čebulj

Nadaljujemo pri njegovem sosedu na Ravnah na Koroškem Klemnu Čebulju. Za razliko od kapetana sam ekipe ne bo menjal. Še eno, že peto zaporedno sezono bo branil barve poljskega velikana Asseco Resovie, s katero je preteklo sezono osvojil pokal CEV,  v domačih tekmovanjih pa lovoriko še čaka.

Foto: Volleyball World
Gregor Ropret

Čebulj bo po letu dni v Rzeszówu znova dobil slovensko družbo. Dve sezoni je slačilnico delil z Janom Kozamernikom, zdaj pa na Poljsko prihaja podajalec Gregor Ropret. Prvi organizator igre je imel dovolj gretja klopi pri Perugii, pri poljski ekipi, ki jo bo vodil Tuomas Sammelvuo, bo imel vlogo prvega dirigenta ekipe.

Žiga Štern

Ostajamo na Poljskem. Tudi Žiga Štern ostaja v poljski ligi, a menja klub. Po uspešni sezoni pri Šlepsku je okrepil sloviti Belchatow, ki ga bo v novi sezoni vodil ravno slovenski selektor Gheorghe Cretu. Šternu bodo konkurenco na mestu sprejemalca delala srbska reprezentanta Pavle Perić in Miran Kujundžić ter Cretujev rojak David Dinculescu.

Tonček Štern

Po Žigi se dotaknimo še njegovega brata Tončka Šterna, za katerim je eno najboljših poletih do zdaj. Blestel je v ligi narodov, ki je bila vstopnica Slovenije za Pariz, odbojkar iz Slovenske Bistrice pa je šov nadaljeval tudi v francoski prestolnici. Čeprav je kmalu po klubski sezoni podaljšal pogodbo z Olympiacosom, se lahko zgodi, da slovenski korektor kljub temu klubske kariere ne bo nadaljeval v Grčiji.

Tonček Štern
Foto: Aleš Fevžer

Zanj so se dodobra ogreli pri turškem Ziraatu iz Ankare. Pred dnevi so grški mediji trdili, da je Slovenec zagotovo odhaja in da imajo Pirejčani zanj že pripravljeno menjavo (Aleksandar Atanasijević), a uradnega za zdaj še ni nič.

Alen Pajenk

Če je prihodnost Tončka Šterna pri Olympiacosu negotova, je pri Alenu Pajenku vse jasno. 38-letni bloker zagotovo ostaja v Atenah pri rdeče-belih, s katerimi se je v pretekli sezoni veselil dvojne krone (prvenstvo, pokal), leto pred tem pa so osvojili grško prvenstvo in pokal challenge. Pajenk je bil po tej sezoni izbran tudi za najkoristnejšega igralca grške lige.

Jan Kozamernik

Selimo se v najmočnejšo italijansko ligo. Jan Kozamernik bo vsaj še eno sezono igral za sloviti Trentino, ki je v pretekli sezoni v domačih tekmovanjih ostal praznih rok, se pa je veselil zmage v ligi prvakov.

Foto: Aleš Fevžer
Rok Možič

Družbo mu bo na Apeninskem polotoku še naprej delal Rok Možič, ki ostaja projekt Verone. Odlični 22-letni sprejemalec je postal član Verone poleti 2021, ko se je v Italijo preselil po osvojenem državnem prvenstvu z Mariborom, pred kratkim pa je pri Veroni podaljšal pogodbo vse do leta 2027.

Nik Mujanović

V pretekli sezoni je po tistem kontroverznem prestopu iz Calcita v Italiji igral tudi Nik Mujanović. Okrepil je Monzo, kjer pa razen v evropskem tekmovanju, priložnosti ni dobil veliko. V tej sezoni bo nosil dres Paris Volley, pri katerem mu družbo delal tudi Rok Bračko, ki je bil članske slovenske reprezentance v ligi narodov, za olimpijski turnir, na katerem lahko nastopi le 12 igralcev, pa zanj ni bilo več prostora.

Uroš Planinšič

V tujino se bo prvič preselil tudi tretji podajalec reprezentance Uroš Planinšič. Otrok Maribora je v zadnjih dveh sezonah igrqal za kamniški Calcit, v naslednjih dveh sezonah pa bo igral za nizozemsko ekipo Lycurgus iz Groningena.

Foto: Grega Valančič
Jani Kovačič

Eden najboljših liberov na svetu Jani Kovačič še četrto leto zapored ostaja član slovenskega prvaka ACH Volleyja. V tej sezoni je dobil na mestu libera konkurenco iz Maribora Žigo Kumra.

Sašo Štalekar

V Tivoliju bo Kovačiču bo družbo delal 214 cm visoki Sašo Štalekar, ki se po letu 2021 vrača v Slovenijo. V tujino je prvič odšel že leta 2019, ko je iz Kamnika odšel v Avstrijo, po vrnitvi k Calcitu pa je nato igral še za Panathinaikos, zadnji dve sezoni pa je igral za nemški Berlin.

Dejan Vinčić
Dejan Vinčić Foto: Aleš Fevžer
Dejan Vinčić

Za konec omenimo še izkušenega Dejana Vinčića, ki se je po 16 letih vrnil v Salonit, ki se zdaj po menjavi generalnega sponzorja imenuje Alpacem Kanal. Vinko je v zadnji sezoni igral v Romuniji pri Rapidu, s Primorci pa je podpisal pogodbo le konca sezone 2027/28. Poleg Salonita je branil barve še Šoštanja in ACH Volleyja. Njegova leionarska pot se je začela leta 2012, ko je iz Tivolija prestopil k poljskemu Belchatowu, kjer bosta v prihodnji sezoni, kot rečeno, barve slovitega poljskega velikana branila Cretu in Žiga Štern.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje