Fantastične Slovenke odpihnile tudi Estonke

Odbojka 29. Avg 202420:45 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v drugi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026 v športni dvorani Maksa Pečarja v Črnučah premagala Estonijo s 3:0 (21, 16, 17). Slovenske odbojkarice so tako po torkovi zanesljivi zmagi nad Izraelom, prišle še do druge zmage v teh kvalifikacijah.

Slovenke so v torek kvalifikacije začele s suvereno zmago proti Izraelkam (3:0) in po drugi zmagi v prvem delu kvalifikacij s šestimi točkami zasedajo prvo mesto v skupini C. Izraelke so po uvodni zmagi nad Estonkami (3:1) druge s tremi točkami, Estonke pa ostajajo brez.

Drugi del kvalifikacij, ko se bodo Slovenke še enkrat pomerile z istimi tekmicami, a v gosteh, bo na sporedu v začetku avgusta prihodnje leto. Na prvenstvo stare celine bodo odpotovale vse prvouvrščene reprezentance v sedmih skupinah, ob tem še pet najboljših drugouvrščenih.

Varovanke italijanskega stratega Alessandra Oreficeja, ki je lansko reprezentančno sezono presedel prav na klopi Estonije, so tekmice v letošnji zlati evropski ligi v Rakvereju že premagale s 3:0. Danes so bile v uvodu dvoboja nekoliko nervozne, a ko so se sredi prvega niza ogrele, so hitro prevzele pobudo. Drugi in tretji niz sta zanesljivo pripadla Slovenkam za slavje z enakim izidom.

Pri Slovenkah sta bili najbolj razpoložljivi Mija Šiftar (13 točk) in Lorena Lorber Fijok (12). Deset točk je pristavila Eva Zatković, devet pa kapetanka Saša Planinšec. Mariborčanka je postala prva slovenska odbojkarica, ki je odigrala 100. tekmo v reprezentančnem dresu.