Slovenija odpihnila še prvo ekipo sveta (VIDEO)

Odbojka 26. Maj 202414:30 > 14:39 1 komentar

Slovenska odbojkarska reprezentanca je turnir lige narodov v Antalyi končala neporažena. Na zadnji tekmi je ugnala še Poljsko s 3:0 v nizih. S tem je Slovenija naredila ogromen korak k zagotovitvi olimpijske vozovnice.

Poljska, prva ekipa sveta, ni uspela parirati varovancem Gheorgheja Cretuja. Prvi niz so Slovenci dobili s 25:20, v drugem so Poljake pustili na 21 točkah, v tretjem pa na 18.

To je bil 17 medsebojni obračun reprezentant, Slovenci so na teh dvobojih povedli z 9:8. Slovenija je prekinila serijo 27 zaporednih zmag Poljakov.

Izjemno razpoložen je bil predvsem Tonček Štern. Poigraval se je z nasprotniki. Dosegel je kar 20 točk. 14 jih je dodal Klemen Čebulj.

Slovenci so turnir v Antalyi tako končali neporaženi. V boju za točke za kakovostno lestvico so osvojili 16 točk, ki so pomembne za zagotovitev olimpijske vozovnice. Slovenija je pred Poljaki v Turčiji ugnala še Nizozemsko, Francijo in Kanado.

Slovenija - Poljska

Slovenija – Poljska 3:0 (20, 21, 18)

Tretji niz:

Izenačen začetek tretjega niza, ekipi sta si izmenjevali točke in začetne udarce, nobena pa ni uspela povesti za več kot dve točki. Slovenci so po zaostanku z 9:7 dobili naslednje tri točke ob začetnem udarcu Klemna Čebulja, nato pa znova povedli za dve točki (13:11). Kot se je na koncu izkazalo, je bila že ta prednost odločilna. Slovenski odbojkarji so namreč nadaljevali z izjemno igro, ki ji Poljaki niso uspeli parirati. Niz so dobili s 25:18.

Drugi niz:

V drugem nizu so Slovenci nadaljevali z dobro igro, hitro so prišli do točke prednosti. Pomembno točko je na sredi niza dosegel Tonček Štern, ki je z asom prednost Slovenije povišal na tri točke (12:9). A Poljaki so se približali. Pri rezultatu 17:16 so zaostajali le za točko. A po time-outu so se Slovenci zbrali in do konca niza nasprotnikom niso pustili približka. Slavili so s 25:21.

Izjemno razpoložen je bil predvsem Tonček Štern, ki je bil po dveh nizih že pri 14 točkah. Tine Urnaut jih je dodal 8.

Prvi niz:

Dober začetek Slovencev, ki so dvoboj začeli v naslednji zasedbi: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Tonček Štern, Jani Kovačič, Gregor Ropret, Alen Pajenk. Na začetku prvega niza so povedli s 7:4. Lepo razliko so si priigrali predvsem na sredini niza, ko je bil rezultat že 13:9, kar je Poljake prisililo v minuto odmora. Niz so nato varovanci Gheorgheja Cretuja mirno pripeljali do konca, dobili so ga s 25:20. Tonček Štern je dosegel 7 točk, Klemen Čebulj dve manj.