Fanatični Japonci ostajajo trn v slovenski peti (VIDEO)

Odbojka 8. Jun 202414:25 > 14:28 0 komentarjev
Slovenija - Japonska

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v letošnji ligi narodov zabeležila prvi poraz. Na tretji tekmi drugega turnirja v Fukuoki je z 1:3 v nizih morala priznati premoč izjemnim Japoncem, ki ostajajo zakleti za Slovence. Dobili so četrti zaporedni medsebojni dvoboj.

Potem ko so Japonci v petek “predali” tekmo proti Poljakom, so dvoboj s Slovenijo začeli v prvi postavi s kapetanom Jukijem Išikavo na čelu, ki je včeraj počival. Pri Slovencih sprememb v prvi postavi ni bilo – slovenski selektor Gheorghe Cretu je v ogenj ponovno poslal Tineta Urnauta, Klemna Čebulja, Alena Pajenka, Jana Kozamernika, Gregorja Ropreta, Tončka Šterna in Janija Kovačiča.

Dvoboj se je začel po slovenskih željah. Slovenci so imeli pobudo in vodili za nekaj točk. Tudi z 19:16, ko je na japonski servis prišel Ran Takahaši in naredil veliko škoda na slovenskem sprejemu. Japonci so ujeli priključek, srečnejši pa so bili tudi v sami končnici. Slovenski kapetan Urnaut je pri napadu za izenačenje na 24. točki žogo poslal v avt in domačini so se razveselili prvega niza.

Vrhunci prvega niza:

Odgovorili z vsemi topovi

Po izgubljenem prvem nizu je sledil odločen slovenski dogovor, ki je že na samem začetku z nekaj odličnimi bloki pobegnila domači zasedbi. Prednost pa za razliko od prvega niza ni več izpustila iz rok. Prednost je se na koncu le še povečevala in drugi niz je gladko s 25:19 romal v slovenski žep. Slovenci so z blokom v prvih dveh nizih dosegli kar deset točk.

Vrhunci drugega niza:

V tretji niz so veliko bolje vstopili samuraji, ki so si nabrali tudi štiri točke prednosti (14:10), ko je sledil slovenski preobrat. Po bloku Kozamernika je Slovenija izenačila na 16:16 in vse skupaj se je začelo znova. Izenačeno je bilo do 21. točke, ko so domačini dosegli dve točki zapored. Cretu je ustavil nalet, kar se je obrestovalo.

Slovenci so po zaslugi servisov Ropreta, ki se je vrnil na igrišče in zamenjal Dejana Vinčića, povedli s 24:23 in prišli do prvega zaključne žoge, a odgovor so imeli pripravljeni tudi Japonci, ki so z dvema z norima obrambama v igrišču niz obrnili sebi v prid (26:24).

Japonska: Nishida 26 (4 ase, 2 bloka), Onodera 4 (2 bloka), Fukatsu, Miyaura, Otsuka, Yamauchi 8 (1 blok), Sekita 1 (1 as), K. Takanashi, R. Takanashi 16 (1 as), Ogava, Ishikawa 12 (1 blok), Masato 1 (1 as), Yamamoto, Evbade-Dan.

Slovenija: T. Štern 27 (4 bloke), Pajenk 8 (3 bloke), Kozamernik 8 (1 as, 4 bloke), Toman, Bračko, Vinčić, Štalekar, Kovačič, Ž. Štern, Ropret 2 (1 blok), Urnaut 13 (3 ase), Čebulj 12 (bloka), Mujanović, Kržič.

Vrhunci tretjega niza:

Samuraji znova premočni

Japonci so krilih norega zaključka tretjega niza leteli tudi v četrtem, Slovencem pa so vidno pojenjale moči. V napadu ni bilo več tiste prodornosti, ustavilo se je na servisu, ki je zaščitni znak Slovenije v letošnji ligi narodov, Japonci, ki so včeraj počivali pa so vse skupaj izkoristili in Slovencem prizadejali prvi poraz v letošnji ligi narodov.

Vrhunci četrtega niza:

Vnovič izjemni Štern

Pri Sloveniji, ki je dosegla 14 blokov, je Tonček Štern dosegel 27 točk in bil tudi najučinkovitejši igralec tekme, Tine Urnaut jih je prispeval 13, Klemen Čebulj pa 11. Pri Japonski je bil nenadomestljiv Juji Nišida, ki je dosegel kar 26 točk.

Slovenci so v razvrstitvi na lestvici FIVB izgubili 7,45 točke in zapravili, da bi se zgodovinsko prvič zavihteli na četrto mesto svetovne lestvice, kar se tiče boja za Pariz pa je klub porazu vse mirno. Izgubili so tudi Kubanci in Srbi, prednost ostaja skoraj neulovljivih 100 točk.