Sanjski začetek sezone za Klemna Čebulja

Odbojka 19. Sep 202410:58 0 komentarjev
Klemen Čebulj Foto: Volleyball World

Po prestavitvi uvodne tekme sezone, tekma proti Nysi je zaradi poplav odpadla, je Asseco Resovia nekaj dni kasneje vendarle vknjižila prvo zmago. V Ternovu je s 3:1 ugnala ukrajinsko ekipo Barkom, ki nastopa v najmočnejši poljski ligi.

Pri zmagi s 3:1, Resovia je edini niz nasprotnikom prepustila v tretjem nizu, je bil najboljši posameznik tekme slovenski reprezentant Klemen Čebulj, ki je odlično sodeloval z reprezentančnim kolegom in novopečenim soigralcem Gregorjem Ropretom.

Korošec je ukrajinski zasedbi natresel 16 točk, 12 v napadu (12/24), tri s servisom, dodal je tudi en blok ter po koncu tekme prejel tudi naziv za najboljšega posameznika tekme (MVP).

Ropret, ki je pri Resovii zamenjal Fabiana Drzyzgo, je ravno tako odigral celotno srečanje, imel pa je kar nekaj težav z razigravanjem igralcev, saj je Resovia “škripala” na sprejemu. Naredila je tudi šest napak, največ, tri, Čebulj, dvakrat pa je žogo na tribune odletela Bartoszu Bednorzu.

Kljub zmagi nekateri navijači poljskega velikana, ki jih v tej sezoni finski strokovnjak Tuomas Sammelvuo, niso bili navdušeni. Pod Facebook objavo Resovio so nekateri na tnal vzeli ravno slovenskega organizatorja igre, ki naj bi bil krivec za slab učinek v napadu francoskega korektorja. Iz 27 napadov je dosegel le 13 točk, a kot rečeno, pri zmagovalcih je šepal sprejem.

Naslednja tekma Resovie bo v soboto. Čaka jih izjemno težko gostovanje pri prvaku Jastrzebskem, ki je tudi v tej sezoni eden glavnih favoritov za končno zmago. Po “ogrevanju” proti Barkomu zdaj Resovio čaka pravi test.