Ponosna, da se je naslov vrnil v Maribor (VIDEO)

Odbojka 1. Maj 202515:32 1 komentar

Odbojkarice OTP banke Branika so na odločilni peti tekmi v Kamniku brez težav slavile s 3:0 (-23, -23, -15) in se veselile naslova državnih prvakinj. Kapetanka Iza Mlakar je bila po obračunu še kako ponosna.

Mariborčanke so osvojile že svoj 17. naslov državnih prvakinj, a šele prvega po sezoni 2018/19, saj so zadnjih pet sezon dominirale Kamničanke.

Kapetanka Iza Mlakar je povedala: “Veliko mi pomeni, da je naslov nazaj v Mariboru. Ponosna sem na svojo ekipo. Pokazale smo, da se lahko vrnemo po porazu.”

Trener Maribora Žiga Kos je dodal: “Vsi smo verjeli in pokazali karakter. Nikoli se nismo predali čez celotno sezono. Morali smo le prespati in pogledati, kje smo grešili. Poklon puncam.”

V finalni seriji preobratov so sicer Kamničanke povedle po zmagi na prvi domači tekmi (3:0), nato pa so do dveh zaporednih slavij prišle Mariborčanke, ki so najprej doma tesno zmagale s 3:2, nato pa v gosteh še s 3:1 v nizih. Zaključne žoge Štajerke na domačem terenu pred polno dvorano niso izkoristile, saj so calcitovke s 3:0 v nizih izsilile odločilno tekmo in vrnitev v Kamnik.

Na peti tekmi je bila najbolj učinkovita igralka prav Iza Mlakar z 20 točkami, 16 jih je dodala Sonja Danilović. Pri domačih posebej razpoložene igralke v napadu ni bilo, 11 točk je dosegla Mika Grbavica.

Dvig lovorike:

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje